Iranian Agriculture News Agency

در سال 1400 محقق شد؛

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس از صدور مجوز برای 149.5 هکتار گلخانه ی این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: نقش کارشناسان مهندسی کشاورزی در توسعه گلخانه ها با اهمیت است.

صدور مجوز بیش از 140 هکتار گلخانه در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد جواد احمدی در حاشیه بازدید از  هجدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ادوات، ماشین آلات، نهاده ها و سیستم های آبیاری شیراز تصریح کرد: مجوز های صادر شده برای تاسیس 55 هکتار گلخانه جدید و صدور پروانه بهره برداری از 30 هکتار گلخانه احداثی می شود.

به گفته وی؛ برای 64.5 هکتار از اراضی معرفی شده توسط متقاضیان احداث گلخانه نیز موافقت اصولی اولیه صادر شده است تا روند پیگیری صدور مجوز های لازم از دستگاه ها و نهاد های ذی مدخل صورت گیرد.

احمدی با اشاره به اینکه کشت های گلخانه‌ای به یکی از اولویت‌های جهانی و منطقه‌ای تبدیل شده و در شرایط خشکسالی به شدت کارگشا است، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات استاندار فارس و رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان مبنی بر توسعه 2 هزار هکتاری گلخانه ها، با تمام ظرفیت تخصصی خود آماده هکاری در این زمینه هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس با بیان اینکه تامین امنیت غذایی، کشاورزی پایدار، تثبیت اشتغال و توسعه صادرات محصولات کشاورزی و ارزآوری با توسعه گلخانه ها محقق می شود، افزود: این سازمان در این مسیر به دنبال ایجاد فرصت های مناسب است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید