Iranian Agriculture News Agency

احمدی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان از هوشمند سازی یک واحد مرغداری گوشتی 12 هزار قطعه ای در این شهرستان خبر داد و گفت: با هوشمند سازی این واحد تولیدی ضریب تبدیل دان مصرفی بهبود و به 1.8 رسید.

هوشمند سازی مرغداری در زرقان نتیجه داد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، صدرالله احمدی با بیان اینکه برای هوشمند سازی واحد مذکور سیستم مانیتورینگ فاکتور های حیاتی مانند دما، رطوبت و تهویه نصب شده است، تصریح کرد: بهبود ضریب تبدیل در این واحد باعث صرفه جویی یک هزار کیلوگرمی دان در اولین دوره پرورش شد. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کاهش در مصرف دان باعث صرفه جویی بیش از 120 میلیون ریالی هزینه های خوراک شده است، اظهار کرد: علاوه بر این مدیریت بهتر مسائل رفاهی در سالن پرورش موجب کاهش 200 قطعه ای تلفات معمول جوجه های گوشتی در واحد موصوف شده است.

احمدی با اشاره به اینکه طرح توسعه این واحد مرغداری گوشتی در دست اجراست، ابراز کرد: با نصب سیستم های های هوشمند ظرفیت جوجه ریزی در این واحد از 12 به 14 هزار قطعه افزایش یافته است. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرقان با تقدیر از اقدامات ترویجی کارشناسان امور دام برای توسعه سیستم های هوشمند در واحد های تولیدات دامی این شهرستان تاکید کرد: مدیران واحد های تولیدی با سرمایه گذاری در نصب سیستم های اتومات و مکانیزه نوین می توانند هزینه های تولید را کاهش و درآمد های واحد را افزایش دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید