Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز کشت گوجه فرنگی نشایی در این شهرستان خبر داد و گفت: کشت گوجه فرنگی از دهم فروردین ماه در این شهرستان آغاز شده است و تا خرداد ماه ادامه دارد.

کشت گوجه فرنگی در مرودشت آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، منصور امیریان با بیان اینکه همه نشاهای گوجه فرنگی مورد نیاز کشاورزان شهرستان مرودشت در گلخانه های موجود در شهرستان تولید می شود، تصریح کرد:  65 واحد گلخانه ای با مساحت 16 هکتار کار تهیه و توزیع نشاء را به عهده دارند.

امیریان  با بیان اینکه برای کشت گوجه فرنگی از ارقام هیبرید 8320، متین، سانسید، یاقوت و غیره استفاده می شود، اظهار کرد: استفاده از بذرهای هیبرید و ضدعفونی شده تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد در واحد سطح دارد.

او با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت قطب تولید گوجه فرنگی در استان فارس محسوب می شود، ابراز کرد: کشت و برداشت گوجه فرنگی در مرودشت علاوه بر ایجاد اشتغال فصلی قابل توجه، گوجه فرنگی بیش از 30 واحد صنعتی تولید رب گوجه در شهرستان را نیز تامین می کنند.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اذعان  بر اینکه  صد درصد مزارع گوجه فرنگی شهرستان به روش نواری آبیاری می‌شود، اضافه کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها و کاهش منابع آبی، پیش بینی می شود سطح زیر کشت گوجه فرنگی در شهرستان نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید