Iranian Agriculture News Agency

دهقان پور خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در حال حاضر ذخایر مرغ منجمد در استان فارس خیلی خوب است به نحوی که 400 تن مرغ جدید به ذخایر قبلی این استان افزوده شده است.

ذخایر مرغ منجمد در فارس به میزان کافی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور در نشست قرارگاه امنیت غذایی این استان که با حضور معاونین و مدیران ستادی و مدیران کل دستگاه های وابسته و نمایندگان 6 دستگاه مرتبط برگزار شده بود، تصریح کرد: به منظور مدیریت و کنترل بهینه بازار توزیع سیار مرغ منجمد در دستور کار است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مرغ گرم در استان فارس نسبت به سایر استان ها با قیمت متعادل تری به شهروندان عرضه می شود، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نیز آمادگی خود را برای برخورد با مخلان اقتصادی که بخواهند هر گونه اختلال در عرضه کالاهای اساسی مردم ایجاد کنند  اعلام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت ها و بازرسی ها از اصناف و فروشگاه ها باید نظام مند باشند، بیان کرد: به همین منظور یک سامانه جدید در حال راه اندازی است که عملیات طراحی آن رو به اتمام است؛ به طور مشخص می توانیم رصد کنیم بازرسی ما چقدر به طول می انجامد و در کدام مناطق انجام می شود.

دهقان پور به موضوع محصول راهبردی گندم نیز پرداخت و بیان کرد: با توجه به پیوند دانه گندم با امنیت غذایی و گره آن با امنیت ملی کشور، بر اساس دستور العمل ها خروج گندم از استان بدون مجوز ممنوع است؛ احتکار گندم در خانه، سوله یا هر مکان دیگر تخلف به شمار می آید و خرید و فروش آن توسط افراد واسطه و دلال خلاف است و دستگاه های انتظامی و قضایی در این خصوص آماده همکاری هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به مبحث تخصیص و تامین روغن، شکر و برنج به عنوان دیگر کالاهای اساسی مردم این استان گریزی زد و افزود: همه ما باید بازار تمامی محصولات اساسی را رصد کنیم و یک جانبه پیگیر نباشیم و به تامین نیاز یک کالا اکتفا نکنیم.

او با بیان اینکه گوجه فرنگی در روز های اخیر افزایش قیمت داشته است، اضافه کرد: امیدوارم با اقدامات  پیش رو در روزهای آتی قیمت این محصول تعدیل شود؛ همچنین با بررسی میزان نیاز استان فارس به سیب زمینی واردات آن را دنبال می کنیم تا نیاز ها رفع شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید