Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از وقوع سرمازدگی در باغ های این شهرستان خبر داد و گفت:1780هکتار از باغ های این شهرستان دچار خسارت شدید شده است.

بیش از 1700 هکتار باغ مرودشت از سرما آسیب دید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، منصور امیریان اظهار کرد: در پی کاهش محسوس دما و وقوع سرمازدگی در شب های اخیر بخشی از باغ های شهرستان مرودشت در بخش کامفیروز که در مرحله شکوفه دهی و عمدتا باغ سیب هستند دچار خسارت 100 درصدی شده اند.

امیریان با بیان اینکه علاوه بر وقوع خسارت در باغ های سیب، گردو و بادام به زیر بخش زراعت نیز خسارت وارد شده است، افزود: کارشناسان این مدیریت و مسئولین پهنه ها در حال برآورد خسارت هستند و میزان دقیق خسارت متعاقبا اعلام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با کاهش دما به منفی پنج درجه سانتیگراد حداقل برای چند ساعت در شب، سرمازدگی در باغ ها رخ می دهد، اضافه کرد: با توجه به احتمال ماندگاری هوای سرد، باغداران برای به حداقل رساندن خسارت تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه باتوجه به پیش بینی های انجام شده توسط اداره هواشناسی هشدارهای وقوع سرما به باغداران داده شده بود، بر لزوم توسعه بیمه محصولات زراعی و باغی در موعد مقرر تاکید کرد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد:  بالغ بر ۱۳۰ هزار هکتار زراعت و هفت هزار هکتار باغ در این شهرستان وجود دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید