Iranian Agriculture News Agency

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از وجود حدود 70 هزارتن میوه به منظور توزیع در ایام پایانی سال جاری و ابتدای سال آینده خبرداد.

70 هزارتن میوه تولید استان فارس در بازار توزیع می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، صمد رنجبری گفت: در سال جاری بالغ بر 29 هزارتن سیب درختی در انبارها و سردخانه های استان توسط بخش خصوصی ذخیره شده است و بیش از 40 هزار تن پرتقال نیز از باغات در حال ورود به بازار است.

به گفته وی؛ قیمت اقلام میوه شب عید شامل سیب سفید و قرمز و پرتقال رقم والنسیا و تامسون پس از تصویب در ستاد تنظیم بازار اعلام و میوه ها پیش از عید نوروز و روزهای تعطیل توزیع می شود.

تامین و توزیع کالاهای اساسی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان

وی از تامین و توزیع سایر کالاهای اساسی کشاورزی برای ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان نیز سخن گفت و افزود: توزیع 5500 تن شکر برای صنوف و صنایع تولیدی و خانوار و 9600 تن برنج جهت خانوار از بهمن ماه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

رنجبری تصریح کرد: برنامه ریزی لازم به منظور تامین و توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ با توجه به جوجه ریزی مناسب و تولید کافی گوشت قرمز در ایام پایانی سال و ابتدای سال جدید و ماه مبارک رمضان انجام شده است.

وی افزود: روزانه بیش از 500 تن گوشت مرغ گرم حاصل از کشتار مرغ تولیدی استان فارس در کشتارگاه های همین استان توزیع می شود و 280 تن گوشت قرمز منجمد در اسفند ماه در حال توزیع است.

این مقام مسئول بیان کرد: سایر اقلام کالاهای اساسی شامل گندم و آرد، نهاده های دامی، تخم مرغ، روغن و میوه و تره بار به میزان کافی در انبارهای دولتی به عنوان ذخایر استراتژیک ذخیره سازی شده و به منظور تنظیم بازار استفاده خواهد شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: همچنین 15 اکیپ بازرسی و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی توسط سازمان جهاد کشاورزی با همکاری اتاق اصناف، اداره کل تعزیرات، سازمان صمت و بسیج اصناف به منظور گشت روزانه و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در سطح شهر شیراز تشکیل شد و در شهرستان های تابعه استان فارس نیز اکیپ های مذکور وظیفه نظارت بر توزیع این اقلام را برعهده دارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید