Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

شهرستان بیضا یکی از مراکز توسعه کشاورزی در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: شهرستان بیضا یکی از مراکز توسعه کشاورزی در این استان است و از قابلیت ها و مزیت های نسبی خوبی در تولیدات کشاورزی برخوردار است.

شهرستان بیضا یکی از مراکز توسعه کشاورزی در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجتبی دهقان پور ضمن بازدید از بخش کشاورزی شهرستان بیضا تصریح کرد:  این شهرستان در زیر بخش‌های مختلف اعم از دام و طیور، پرورش ماهیان خاویاری، تولید محصولات گلخانه‌ای و تولید محصولات زراعی دارای پتانسیل‌های خوبی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه متناسب با ظرفیتی که شهرستان بیضا دارد ایجاب می کند ما هم به عنوان مسئولین در سطح استان نهایت حمایت و تلاش مان را داشته باشیم، اظهار کرد: تاکیدمان بر این است که در تولیدات مرتبط با بخش کشاورزی زنجیره‌های تولید مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند ارزش افزوده محصول را در این واحدهای تولیدی افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای که دنبال خواهیم کرد بحث الگوی کشت است، ابراز کرد: یکی از ظرفیت هایی که می توانیم استفاده کنیم توسعه کشت های گلخانه‌ای است که می تواند به ما کمک کند؛ هم بهره‌وری منابع پایه ارتقا پیدا می کند و هم اینکه افزایش تولید در واحد سطح را خواهیم داشت؛ علاوه بر این می توانیم عوامل پرخطر را در واحد تولیدی کنترل کنیم.

او به اهتمام دولت در بحث نهاده های تولیدی نیز پرداخت و بیان کرد: این اهتمام وجود دارد که مقدار نیاز بهره‌برداران به لحاظ نهاده‌های دامی و طیور مرتفع شود و الان در سطح وزارتخانه تمام مدیران مرتبط دارند تلاش می‌کنند که این اتفاق انجام شود و دغدغه تولیدکننده به لحاظ تامین نهاده‌ها به حداقل برسد.

به گفته وی؛ حصول نتیجه مستلزم یک سری ارتباطات بین دستگاهی بین وزارت جهاد کشاورزی، گمرک، بانک مرکزی است ؛ اگر ایرادی وجود داشته باشد سعی خواهیم کرد آن را رفع تا در این راستا توزیع نهاده ها مناسب‌تر باشد و در اختیار بهره براداران قرار بگیرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید