Iranian Agriculture News Agency

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ۲۰ تن انواع سم سنواتی پس از شمارش و پلمپ محموله به شرکت امحا کننده تحویل داده شد.

20تن سم سنواتی در فارس امحا می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید دبیری تصریح کرد: سموم مذکور بیش از 20 سال در انبار مدیریت حفظ نباتات فارس وجود داشته است که پس از تامین بودجه توسط سازمان حفظ نباتات کشور روز یک شنبه نوزدهم دی ماه، مراحل امحای سموم انجام شد.

به گفته وی، سموم مذکور شامل انواع سموم فسفره و کلره غیر قابل مصرف بود که بر اساس قانون باید به عنوان پسماند ویژه و در کوره های مخصوص زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست کشور امحا شود.

دبیری اظهار کرد: با هماهنگی انجام شده با سازمان حفظ نباتات کشور و با حضور معاون اداره کل پدافند غیر عامل استانداری استان فارس، نمایندگانی از سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس فرآیند تحویل محموله به شرکت امحا کننده انجام شد.

وی بیان کرد: سموم سنواتی به سمومی گفته می شود که تاریخ مصرف آن طبق تعریف، برای اثر گذاری با نظر سازندگان آنها منقضی شده و یا براساس قوانین ثبت سموم استفاده از آنها ممنوع شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: امحای سموم در کشور توسط دو شرکت با مجوز سازمان حفظ نباتات کشور انجام می شود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید