Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر وزارتی جهاد کشاورزی و مشاور وزیر در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک در تهران نوید داد:

مدیرکل دفتر وزارتی جهاد کشاورزی و مشاور وزیر در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک در تهران، از آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از توسعه تولید محصولات ارگانیک در کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر وزارتی جهاد کشاورزی و مشاور وزیر در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک در تهران، از آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از توسعه تولید محصولات ارگانیک در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)، در حالی دهمین جشنواره هفته ارگانیک تهران با شعار «غذای سالم، شهروند سالم، شهر سالم» با رویکرد اجتماعی فرهنگی از بیست و دوم آذرماه در بوستان گفتگو در حال برگزاری است که علاقه مندان تولید محصولات سالم و ارگانیک با وجود هوای آلوده این روزهای پایتخت، به انگیزه بازدید و خرید آنچه به عنوان محصولات ارگانیک مورد تایید مجامع رسمی است، فوج فوج راهی بوستان گفت و گوی تهران می شوند.

در این میان، بر اساس خبری که باشگاه خبرنگاران جوان مخابره کرده است؛ محمود بصیری، مشاور وزیر جهاد کشاورزی دیروز سه شنبه در جریان بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک با اشاره به اهمیت استفاده از محصولات ارگانیک در سلامت شهروندان گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات جشنواره محصولات ارگانیک، فرهنگ سازی برای تغذیه سالم و اصلاح الگوی مصرف است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در ادامه افزود: وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به افزایش کمی و کیفی محصولات ارگانیک با تشکیل شورای راهبردی در نظر دارد بسترهای لازم را فراهم آورد.

بصیری با تاکید بر نقش اشتغال زایی توسعه محصولات ارگانیک بیان کرد: توسعه تولیدات محصولات ارگانیک منجر به اشتغال زایی خواهد شد و وزارت جهاد کشاورزی به این مسئله توجه ویژه دارد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی اعتماد عمومی را امر مهمی دانست و بیان کرد: برای حفظ اعتماد عمومی لازم است محصولات ارگانیک با کیفیت مناسب و برندسازی به شهروندان ارائه شود تا اعتماد عمومی آسیب نبیند.

وی در ادامه گفت: برای برند سازی محصولات ارگانیک لازم است بخش خصوصی وارد شود و وزارت جهاد کشاورزی برای این موضوع همکاری های لازم را به عمل می‌آورد.

دهمین جشنواره محصولات ارگانیک که از تاریخ ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آغاز به کار کرده است، تا اول دی ماه ادامه دارد و شهروندان می‌توانند ضمن بازدید از این نمایشگاه محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.


انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید