Iranian Agriculture News Agency

خبرگزاری مهر : یک شرکت نروژی قراردادی را به ارزش ۵/ ۲ میلیارد یورو برای ساخت یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان با ایران امضا کرد.

به گزارش فرانس ۲۴، درست چند روز بعد از اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر انزوای بیشتر ایران، یک شرکت فعال در حوزه انرژی خورشیدی قراردادی را به ارزش ۵/ ۲ میلیارد یورو برای ارائه خدمات انرژی خورشیدی به مدت پنج سال با طرف ایرانی به امضا رساند.

در همین حال «لارس نوردرم» سفیر نروژ گفت: نروژ کاملا به برجام متعهد است و این گشایش و عقد قرارداد نشان می‌دهد که بسیار جدی هستیم و در آینده نزدیک شاهد سرمایه‌گذاری بیشتری خواهیم بود.

این قرارداد میان شرکت انرژی «ساگا» نروژ با یک شرکت ایرانی به‌منظور راه‌اندازی ۲ گیگاوات پنل خورشیدی در چند مکان در اطراف کویر مرکزی ایران امضا شد. انعقاد این قرارداد چند روز پس از سخنرانی ترامپ مبنی بر وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران و فراخواندن متحدان اروپایی خود برای محدود کردن مراودات مالی با ایران صورت می‌گیرد.

بر همین اساس پروژه‌های جدید انرژی خورشیدی در ایران در حال فاینانس شدن توسط کنسرسیوم سرمایه‌گذاران خصوصی و دولتی اروپایی است و به وسیله یک صندوق ضمانت دولتی از سوی دولت ایران حمایت می‌شود. «گائوت استینکوپف» مدیر توسعه شرکت «ساگا» در مراسم عقد قرارداد با طرف ایرانی گفت: امیدواریم با ساخت این کارخانه و ساخت پنل‌های خورشیدی به اشتغال‌زایی در ایران کمک کرده باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید