Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه خبر داد:

مراقب جنگل‌ها در تابستان باشیم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: با هدف حفظ و حراست از انفال 58 هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان از ابتدای امسال رفع تصرف‌شده است.

رفع تصرف از 58 هزار مترمربع اراضی ملی فیروزکوه

به گزارش گروه محیط‌زیست ایانا، جمشید جویباری با اعلام این مطلب افزود: 55 هزار مترمربع از این اراضی شامل 9 مورد تخلف در راستای اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد و حدود 3 هزار مترمربع دیگر این اراضی در اجرای حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضائی بازپس‌گیری شده است.

او عرصه‌های منابع طبیعی را سرمایه ملی و متعلق به همه نسل‌ها دانست و افزود: حفاظت از عرصه‌های ملی یکی از وظایف و تکالیف اصلی ما در مجموعه منابع طبیعی به شمار می‌آید که در این خصوص همکاری و همیاری دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، این مقام مسئول با توجه به آغاز فصل گرما و سفرهای تابستانی عنوان کرد: به دلیل در پیش بودن فصل تابستان و افزایش دمای هوا و تراکم گیاهی در عرصه‌های مرتعی و جنگلی ضرورت ایجاب می‌کند به هنگام مراجعه به این عرصه‌ها ضمن رعایت نکات ایمنی، حتی‌الامکان از روشن کردن آتش خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش‌سوزی‌های احتمالی مراتب را از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید