Iranian Agriculture News Agency

محیط زیستی‌ها در رمضان هم بیکار ننشستند

۲۸۰ دوچرخه‌سوار مهابادی در مراسم بزرگداشت روز محیط‌زیست شرکت کردند

گرمای این روزها و تشنگی و گرسنگی در ماه مبارک رمضان باعث نشد تا روزه‌داران از دو روز جهانی محیط‌زیست و دوچرخه‌سواری غافل شوند .

پاک‌سازی بام سبز لاهیجان و مجسمه کوهنورد

گرمای این روزها و تشنگی و گرسنگی در  ماه مبارک رمضان باعث نشد تا روزه‌داران از  دو روز جهانی محیط‌زیست و دوچرخه‌سواری غافل شوند. در شهرهای کوچک و بزرگ ایران؛ مردم طبیعت دوست با برنامه‌های متنوع این روز را گرامی داشتند.

۱.پاک‌سازی محیط و فرهنگ‌سازی در استان فارس

به مناسبت گرامیداشت هفته محیط‌زیست و در آستانه روز جهانی اقیانوس‌ها پاکسازان طبیعت فارس؛ صدوشصت و سومین برنامه خود را، به فرهنگ‌سازی و پاک‌سازی تنگه گردو کَنَک اختصاص دادند. در این برنامه گردشگران کمتر از ظروف یک‌بار مصرف استفاده کرده و اقدام به پاک‌سازی منطقه از زباله کردند و سپس این زباله‌ها به‌وسیله اهالی منطقه به محل دفن زباله منتقل شد.

۲. خصوصی‌ها و دولتی‌های شیراز همه آمدند 

در هفته محیط‌زیست، با همت  برخی از انجمن‌های مردم‌نهاد میراث زاگرس یعنی؛ ایلفا، سبزباشیم، موسسه یک گام تا رهایی و  نیز با همکاری اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، سازمان مدیریت پسماند و هیئت دوچرخه‌سواری شیراز با حضور عضو شورای شهر شیراز، دامنه کوه‌های دراک از زباله پاک‌سازی شد  و زباله‌ها توسط ماشین حمل زباله از محل تخلیه و به سایت دفن زباله منتقل شد.

۳.رودخانه گردشگری بروک اقلید پاک‌سازی شد

انجمن همیاران وپاکسازان طبیعت شهرستان اقلید با همکاری اداره محیط‌زیست، بهداشت شهر و گروهی ازپاکبانان؛ بخش وسیعی از رودخانه گردشگری بَروک را در برنامه هفتاد و نهم خود پاک‌سازی کردند. زباله‌های جمع‌آوری شده به سایت دفن زباله انتقال یافت.

 

۴. شیروانی‌ها از میدان تا میدان را پاک‌سازی کردند

 در روز جهانی محیط‌زیست با همت انجمن طنین پاکبانان شیروان پاک‌سازی مسیر میدان امام علی تا میدان عدل انجام شد.

 

۵. پیاده راه لاهیجان از زباله‌های کوچک خطرناک پاک شد

به مناسبت هفته محیط‌زیست برنامه پاک‌سازی ته سیگار در پیاده راه استخر لاهیجان توسط انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان انجام  و با استقبال شهروندان لاهیجانی مواجه شد.

 

۶.مجسمه کوهنورد هم پاک‌سازی شد

کارگروه فرهنگی تورنگ و بوم بانان گیلان پنجمین برنامه هفتگی جمعه‌ها با محیط‌زیست خود را به پاک‌سازی بام سبز لاهیجان و مجسمه کوهنورد اختصاص دادند.

 

۷.رکاب زنی دوچرخه‌سواران مهابادی در مسیرهای پرترافیک شهر

هم‌زمان با روز جهانی دوچرخه‌سواری، طی فراخوانی تعداد 280 دوچرخه‌سوار مهابادی در محل تعیین شده حضور یافته و در جهت ترویج فرهنگ‌سازی دوچرخه‌سواری در  مسیرهای پرترافیک شهر به مسافت 4 کیلومتر رکاب زدند. در این همایش تعدادی از اعضای انجمن سبزاندیشان به‌ویژه بانوان دوچرخه‌سوار حضور چشمگیری داشتند و در پایان نیز با قرعه‌کشی  به 35 نفر جوایزی اهدا شد.

 

۸.دهلرانی‌ها هوای ورزشکاران را دارند

 با هدف ترویج پیاده‌روی به همت انجمن مرزنشینان سبز دهلران؛ میز و صندلی‌هایی  با لاستیک‌های فرسوده در مسیر پیاده‌روی آبگرم ساخته شد.

 

۹.کوهنوردان بادرودی صعود شبانه کردند

 34 نفر از گروه کوهنوردی دوستان کوهنورد بادرود به قله کرکس استان اصفهان صعود شبانه کردند.

 

۱۰. نورآباد ممسنی روز جهانی محیط‌زیست را با دوچرخه‌سواری گرامی داشت

به مناسبت روز جهانی محیط‌زیست؛ هفدهمین برنامه  سه‌شنبه‌های  بدون خودرو در نورآباد با همت حامیان طبیعت زاگرس ممسنی و گروه دوچرخه‌سواران این شهر در استان فارس  برگزار شد.

 

۱۱. بزرگداشت روز جهانی طبیعت و دوچرخه  در خوزستان

انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی محیط‌زیست با شعار"امانت‌دار آیندگان باشیم تا هدیه دهنده طبیعتی بیمار به کودکانمان نباشیم"در منطقه تفریحی خارستان در استان خوزستان  صدو دومین  برنامه محیط‌زیستی خود را برگزار کرد.

همچنین جمعی از اعضای انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی دوچرخه و در حمایت از کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو، با وجود گرمای بسیار زیاد و شرایط نامساعد جوی، مسیری چندین کیلومتری را رکاب زدند.

 

۱۲. گلستانی‌ها جلسه هم‌اندیشی برگزار کردند

در کردکوی استان گلستان جمعی از تشکل جهان‌نما به مناسبت هفته محیط‌زیست جلسات هم‌اندیشی برگزار کردند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید