Iranian Agriculture News Agency

در تلاش برای کنترل آفت سفید بالک؛

این آفت آسیبی برای سلامتی شهروندان ندارد

ایانا-علم و محیط زیست: معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 از تداوم روند مبارزه مکانیکی و بیولوژیکی با آفت سفید بالک در این منطقه که از زمستان سال گذشته آغاز شده است، خبر داد و گفت: کانون های آلوده به این آفت تحت پایش قرار دارند.

18 کانون آلوده به سفید بالک در جنوب تهران پایش شد

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 از تداوم روند مبارزه مکانیکی و بیولوژیکی با آفت سفید بالک در این منطقه که از زمستان سال گذشته آغاز شده است، خبر داد و گفت: کانون‌های آلوده به این آفت تحت پایش قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 سعید شیرازی با بیان این مطلب افزود: مجموعه اقدامات مبارزه با آفت سفیدبالک در دوبخش "مقاوم سازی زمستانه" و "کنترل آفت" انجام شده است تا در تابستان پیش رو هجوم سفید بالک ها اتفاق نیافتد.

شیرازی با اشاره به اینکه مجموعه فعالیت های مقاوم سازی زمستانه در زمستان سال گذشته انجام شد، گفت: جمع آوری 3400 کیلوگرم برگ های خزان شده از زیر درختان، هرس 60 هزار اصله درخت توت و زیتون به صورت v شکل، حذف تنه جوش، پاجوش و ریشه جوش درختان زیتون و مصرف 500 لیتر روغن گیاهی ولک برای روغن پاشی 73 موقعیت از جمله فعالیت های انجام شده بوده است.

وی به آغاز مبارزه مکانیکی وبیولوژیکی برای کنترل آفت سفید بالک از آغاز سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: با شناسایی 18 کانون آلوده و نصب 196 کارت زرد، موقعیت های آلوده تحت پایش اولیه قرار دارد تا در اولین زمان ظهور، حشره کنترل شود.

شیرازی ادامه داد: حمایت از دشمنان طبیعی و حشرات مفید از دیگر اقداماتی است که در جهت کنترل بیولوژیک و با استفاده هدفمند از کارت های زرد در حال انجام است.

وی به شروع حذف تنه‌جوش و پاجوش درختان توت و زیتون برای از بین بردن جمعیت تخم و شفیره آفت سفید بالک اشاره کرد و گفت: آبشویی‌های شبانه با صابون گیاهی پالیزین و رصد تیم گیاه‌پزشکی از روند چرخه زندگی حشره از دیگر اقداماتی است که به صورت مستمر انجام می شود.

معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 با اشاره به اینکه این آفت ناقل هیچگونه بیماری برای شهروندان نیست و آسیبی برای سلامتی شهروندان ندارد، یادآورشد: مجموعه اقدامات مبارزه مکانیکی و بیولوژیکی آفات گیاهی بر اساس رویکرد کاهش مصرف سموم شیمیایی و در جهت حفظ محیط زیست انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید