Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوشهر خبر داد:

شناگاه‌های آلوده میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا را به انسان انتقال می‌دهد

در راستای طرح سالم سازی دریا، شناگاه‌های ساحلی بوشهر پرچم‌گذاری می‌شود.

طرح پایش شناگاه‌های بوشهر اجرایی شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوشهربا اشاره به اجرای طرح پایش شناگاه‌های یوشهر گفت: در راستای طرح سالم سازی دریا، شناگاه‌های ساحلی بوشهر پرچم‌گذاری می‌شود.

به گزارش ایانا به نقل ازاداره کل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر ، حسین دلشب مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر و رئیس کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی استان در چهارمین جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی شهرستان بوشهر  به بیان مباحثی در خصوص دستور کار جلسه و اهمیت حفاظت از محیط‌زیست پرداخت وگفت: همکاری تمامی دستگاه ها و ادارات مرتبط در مقابله با مخاطرات زیست محیطی  لازم و ضروری است.

در ادامه رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوشهر ، استفاده از دریا را یکی از ویژگی‌های ساحل خلیج‌فارس در بوشهر دانست و اظهار کرد: شنا در دریا در برنامه‌های روزمره مردم به‌ویژه قشر جوان، کودک و نوجوان در ایام تابستان قرار دارد.

محمود مقیمی گردشگری دریایی و شنا در دریا را از ظرفیت مهم خلیج‌فارس شهر ساحلی بوشهر دانست و تصریح کرد: برای شناسایی وضعیت آلودگی شنا گاه‌های شهر ساحلی بوشهر طرح پایش میکروبی آن با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرا شد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه استفاده از شناگاه‌های آلوده میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا را به انسان انتقال می‌دهد افزود:این مسئله همواره نگرانی‌هایی را استفاده افراد از آب‌های ساحلی به‌منظور شنا و دیگر مصارف تفریحی در پی داشته است.

مقیمی با اشاره به  پایش  شناگاه‌های شهر بوشهر افزود: برای جلوگیری از آلودگی‌های میکروبی در محیط‌های تفریحی آبی،  شناگاه‌های بوشهر پایش و با تعامل و همکاری ادارات بهداشت, شیلات, آبفاو شهرداری پرچم گذاری می‌شود.

وی از پرچم‌گذاری ساحل شهر بوشهر برای شنا خبر داد و بیان کرد:  طرح پرچم گذاری شناگاه‌های بوشهر با هدف آشنایی مردم با وضعیت این مراکز تفریحی اجرا شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوشهر با بیان اینکه در طرح پرچم‌گذاری دو رنگ برای شناگاه‌ها در نظر گرفته شد گفت: بر این اساس پرچم آبی برای شناگاه فاقد آلودگی و سالم، پرچم زرد احتمال خطر آلودگی و شناگاه تعطیل به معنای آلودگی محرز و شدید تعیین شد.

مقیمی بیان کرد:عملیات پرچم گذاری  شناگاه ساحل بوشهر با همکاری اداره حفاظت محیط‌زیست, مرکز بهداشت و شهرداری بوشهر آغاز شده است.

وی تصریح کرد: این شناگاه‌ها به سبب استفاده مردم در فصول گرم سال در بهار و تابستان به‌صورت ماهانه و در فصول سرد سال پاییز و زمستان به‌صورت فصلی مورد پایش و نمونه‌برداری قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید