Iranian Agriculture News Agency

در راستای طرح‌های مدیریت انجام می‌شود:

طرح مدیریت خانگرمز و لشگردر نهایی شده است

ایانا-همدان : معاون فنی حفاظت محیط‌زیست استان همدان از اجرای طرح مدیریت برای دو منطقه حفاظت‌شده در استان خبر داد.

اجرای طرح مدیریت مناطق حفاظت‌شده استان همدان

به گزارش ایانا به نقل از  اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان همدان، مهدی صفی‌خانی با اشاره به مطالعات انجام شده طرح‌های جامع و تفصیلی مناطق تحت مدیریت اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت صحیح مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست و ساماندهی تمام فعالیت‌ها در مناطق نیاز به انجام مطالعات دقیق و برنامه‌ریزی دارد، تهیه طرح‌های جامع و متعاقب آن طرح تفصیلی مناطق در دستور کار سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور قرار گرفت و طرح مدیریت مناطق حفاظت‌شده استان همدان که کار طرح‌های مطالعاتی مدیریت مناطق در آن‌ها به پایان رسیده است اجرایی می‌شود.

وی عنوان کرد: از مجموع 6 منطقه حفاظت‌شده استان از سنوات قبل، طرح مدیریت مناطق حفاظت‌شده خانگرمز تویسرکان و لشگردر ملایر مورد مطالعه قرار گرفته و نهایی شده است که با توجه به پیگیری‌های انجام شده، اعتبار موردنیاز برای شروع اجرای طرح در منطقه حفاظت‌شده خانگرمز به مبلغ 350 میلیون ریال تأمین شده است.

صفی خانی اظهار کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی طرح مطالعاتی در حال انجام است و در این طرح، اقداماتی نظیر فاز 2 مدیریت مشارکتی منطقه، اجرای پروژه‌های تعریف شده در زون گردشگری و نصب تابلوهای منطقه مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

وی گفت: طرح مدیریت مناطق حفاظت‌شده شراء همدان و ملوسان نهاوند نیز در حال مطالعه بوده و مراحل نهایی خود را طی می‌کند و طی چندماه آینده نهایی خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید