Iranian Agriculture News Agency

توصیه سازمان هواشناسی به کشاورزان

تهویه مناسب در گلخانه‌ها را در نظر داشته باشید

ایانا-علم و محیط زیست: مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی از روند افزایش دما در نیمه غربی کشور خبر داد و گفت: با توجه به این روند کشاورزان دور آبیاری را تنظیم کرده و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری آبیاری کنند.

گرما آمد، آبیاری را تنظیم کنید

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی از روند افزایش دما در نیمه غربی کشور خبر داد و گفت: با توجه به این روند کشاورزان دور آبیاری را تنظیم کرده و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری آبیاری کنند.

مهندس مسعود حقیقت در مورد وضعیت کلی آب‌وهوا با اشاره به وجود جو آرام و پایدار در کل کشور گفت: امروز و فردا در شرق و جنوب کشور تنها وزش باد و گردوخاک داریم.

وی ادامه داد: بر اساس الگوهای هواشناسی انتظار داریم از عصر امروز در مناطق البرز شرقی، ارتفاعات زاگرس، کرمان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و شرقی بارش پراکنده در ارتفاعات روی دهد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش دما در مناطق نیمه غربی ضمن توصیه به کشاورزان به گلخانه‌داران نیز یادآور شد تهویه مناسب در گلخانه‌ها را در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به آرام بودن جو بقیه مناطق کشور تا اواسط هفته افزود: الگوهای هواشناسی نشان می‌دهد از روز دوشنبه (29 اردیبهشت) موج بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود که انتظار داریم موجب بارش‌هایی در ارتفاعات استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز و زاگرس شود.

گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور 

مهندس حقیقت همچنین در مورد گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور توضیح داد: صبح امروز فرودگاه اردبیل با دمای 8 دهم درجه و خلخال با 1 درجه بالای صفر سردترین و راسک در استان هرمزگان با 41 درجه بالای صفر گرم‌ترین نقاط کشور بودند.

به گفته وی دمای هوای تهران روز گذشته (جمعه) به 25 درجه بالای صفر رسید، کمینه دمای هوای صبح امروز نیز 17 درجه بالای صفر بود، اما پایتخت روزهای گرمی را سپری می‌کند و تا روز دوشنبه دمای هوا به 30 درجه بالای صفر خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید