Iranian Agriculture News Agency

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرد؛

پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به زوجین روستایی

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: وعده‌ای که درباره اعطای تسهیلات برای اشتغال زوجین روستایی و عشایر داده شده بود اکنون محقق شده است و این تسیهلات (تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به زوجین روستایی

به گزارش خبرنگار ایانا، انسیه خزعلی در هفتمین همایش ملی روز جهانی زنان روستایی با بیان اینکه باید به زنان روستایی و عشایری توجه و از آنها حمایت کنیم، افزود: ما نه تنها باید مهاجرت معکوس از شهر به روستا داشته باشیم بلکه باید شرایط را در روستا به نحوی فراهم کنیم که این مهم محقق شود. اگرچه در سالهای اخیر کارهای خوبی انجام داده اما کافی نیست.

وی ادامه داد: باید به زنان روستایی و عشایری توجه کنیم و امکانات در اختیار آنها قرار دهیم. در چهار مورد باید به صورت ویژه برای روستاها سرمایه گذاری کنیم. یکی از این موارد تامین اشتغال در وجوه مختلف است. همچنین در تامین مکان ، تسهیلات، سیب سلامت محصولات آنها و فروش موانعی وجود دارد که بایستی مرتفع شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: بیمه نیز از مواردی است که پیگیری آن را در دستور کار قرار دادیم. زیرا معتقدیم اگر روستایی بداند بیمه آن تامین است با دلگرمی در روستا می ماند. همچنین بیمه زنان خانه دار دارای سه فرزند را پیگیری کردیم که امیدواریم سرعت گیرد و پیگیری بیمه زوجین دهه ۶۰ را نیز در دستور کار داریم.

خزعلی بیان کرد: وعده‌ای که درباره اعطای تسهیلات برای اشتغال زوجین روستایی و عشایر داده شده بود اکنون محقق شده است و این تسیهلات (تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: قراردادی با وزارت جهاد کشاورزی برای تولید نهال درطرح کاشت یک میلیارد درخت داریم.زنان روستایی و عشایری با دریافت بذر و تولید نهال محصولات آنها با قیمت مناسبی خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه مسکن نیز از موضوعات مهم برای روستاییان است، گفت: اگر قرار است زمین داده شود بهتر است اولویت با روستاها باشد زیرا روستاییان باید به این دلگرم باشند که می توانند زمین بگیرند و در آن مسکن بسازند  و کشاورزی کنند.

خزعلی تصریح کرد: پیگیر خوابگاه های متمرکز شبانه روز برای مدارس دختران و تامین وسایل حمل و نقل برای پسران هستیم تا به این وسیله دیگر بازمانده از تحصیل در روستاها نداشته باشیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: تلاش دولت پشتیبانی و حمایت از روستاها است و معاونت زنان نیز به طور ویژه زنان روستایی و عشایری را در نظر دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید