Iranian Agriculture News Agency

اعلام آمادگی عشایر کشور برای تولید قراردادی یک‌میلیون و ۴۰۰هزار رأس دام

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر در حال انجام است و تاکنون عشایر برای تولید قراردادی یک‌میلیون و ۴۰۰هزار رأس دام اعلام آمادگی کرده‌اند.

اعلام آمادگی عشایر کشور برای تولید قراردادی یک‌میلیون و ۴۰۰هزار رأس دام

به گزارش ایانا به نقل از سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در نشست هماهنگی تولید قراردادی گوشت دام عشایر با حضور مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر و مدیران عامل اتحادیه‌های عشایری کشور، گفت: در راستای حمایت دولت از عشایر و حفظ دام مولد، طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر در حال انجام است و تاکنون عشایر برای تولید قراردادی یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار رأس دام اعلام آمادگی کرده‌اند که این نشان می‌دهد این ظرفیت در جامعه عشایری وجود دارد.

وی افزود: در طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر، نهاده دامی جو باقیمت ده هزار و ۳۰۰ تومان از طریق شرکت پشتیبانی امور دام به عشایر داده می‌شود و به دلیل قرارگیری دام در چرخه پروار گوشت بیشتری تولید خواهد شد.

احمدی میرقائد خطاب به مدیران امور عشایر استان‌ها و مدیران عامل اتحادیه‌های تعاونی عشایری کشور با تأکید بر اینکه در اجرای این طرح باید دام عشایر بیمه شود، افزود: اجرای این طرح، یک کار بزرگ است و اگر با موفقیت انجام شود مقدمه‌ای برای اجرای طرح‌های بزرگ‌تر در مناطق عشایری کشور است.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: درآمدزایی برای شرکت‌های تعاونی عشایری یعنی درآمدزایی برای عشایر و همه باید در این زمینه تلاش کنیم.

احمدی میرقائد با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۶۰ درصد از این طرح انجام‌شده است، یادآور شد: بهترین زمان برای پروار دام در آبان ماه است که کوچ پاییزه عشایر تمام‌شده و عشایر در مناطق قشلاقی خود مستقرشده‌اند.

وی بابیان اینکه یکی از اهداف اجرای طرح تولید قراردادی گوشت دام عشایر حفظ دام مولد است، اظهار کرد: چرخه پروار دام در این طرح چهارماهه بوده و ۲۵ درصد دامی که در چرخه تولید قراردادی قرار می‌گیرد بره است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید