Iranian Agriculture News Agency

نخبگان کشاورزی نیروهای پیشران بخش هستند

قائم مقام مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی بر استفاده از ظرفیت های نخبگان کشاورزی در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی تاکید کرد.

نخبگان کشاورزی نیروهای پیشران بخش هستند

به گزارش ایانا به نقل از مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی، رسول سلگی در نشست مشترک با نخبگان دانشگاهی بخش کشاورزی ضمن تشریح ساختار و جایگاه ویژه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی به عنوان حلقه های اصلی زنجیره تولید و ارزش در زیر بخش های زراعت، باغبانی گلخانه ها و گیاهان دارویی، دام، طیور و آبزی پروری، به لزوم تقویت نیروی انسانی جوان و متخصص این حوزه در راستای پویایی بیشتر بخش اشاره کرده و گفت: مدیریت و هدایت صحیح محصولات کشاورزی تولیدی با فرآوری مناسب به منظور ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت در بخش کشاورزی از جمله وظایف اصلی مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی است.

وی افزود: ورود فناوری های نوین به مزارع، باغات، دامداری ها و مرغداری ها نیز یکی از اصلی ترین برنامه ها و اهداف مرکز بوده، همچنین احصاء نیاز های فناورانه ماشینی از معاونت های متولی تولید محصولات کشاورزی به منظور برطرف کردن این نیاز از طریق شرکت‌های توانمند دانش بنیان داخلی از برنامه های این مرکز است.
 
گفتنی است، در ادامه این جلسه، اسدالهی معاون صنایع، بحرانی رئیس گروه مکانیزاسیون زراعت، ولیخانی رئیس گروه مکانیزاسیون دام طیور و آبزیان نکاتی را در خصوص شرح وظایف و چشم انداز های کاری بخش های مربوطه خود ارائه کردند. پایان بخش این نشست بازدید از دفتر مرکزتوسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی در کرج و امکانات آزمایشگاهی و تست آزمون بود.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید