Iranian Agriculture News Agency
مدیرعامل اتحادیه نظارت و هماهنگی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران گفت: اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تأمین میوه شب عید به چه میزان از محصولات داخل یا خارجی استفاده می کند، در ابهام قرار دارد.

رحمت الله بنار در گفتگو با مهر با بیان اینکه قرادادی به طور مستقیم برای ذخیره سازی میوه شب عید نداشته ایم، گفت: در حال حاضر وظیفه تنظیم بازار بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید را بر عهده دارد.

وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تنظیم بازار شب عید را با مسئولیت خودش دنبال می کند و اینکه چه میزان از محصولات داخلی یا خارجی برای تأمین میوه شب عید استفاده می کنند، در ابهام قرار دارد.
بنار مطرح کرد: اتحادیه های مختلف محصولات کشاورزی از جمله اتحادیه مرکبات شمال، باغداران جنوب اعلام کردند که میوه به اندازه کافی در سردخانه ها موجود است و ظرفیت تولیدات داخل می تواند نیاز بازار شب عید را تأمین کند.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی، واردات را یکی از دغدغه های فعالان بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: با توجه به ماده 16 قانون بهره وری کشاورزی ، بخشی از اختیارات بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است اما متأسفانه ابزارهای لازم در اختیار آن قرار ندارد.
وی متذکر شد: علی رغم اینکه مسئولان از ظرفیت تولید و میزان برداشت سال زراعی مطلع هستند، باز اقدام به واردات میوه می کنند. با توجه به وضعیت تولید سیب و مرکبات در کشور برای تأمین میوه شب عید به واردات نیازی نیست.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید