Iranian Agriculture News Agency


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و وزش باد موقتی در هفت استان کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: مسافران استانهای گلستان و مازندران بایداز توقف در حریم رودخانه‌ها و مناطق کوهپایه‌ای خودداری کنند.

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد:‌ طی ساعتهای گذشته موج بارشی جدیدی به همراه جریانات خنک شمالی وارد کشور شده که تاثیرگذاری آن در بخشهایی از استانهای شمالی و سواحل خزر نمود بیشتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: در 24 ساعت آینده استانهای گلستان، مازندران و خراسان شمالی با رشد ابر، رگبار باران و وزش باد شدید مواجه خواهند شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی سه روز آینده بارش باران و رگبار در مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز غربی، زاگرس جنوبی، فارس و هرمزگان به‌وقوع می‌پیوندد.

به گفته وظیفه، طی 72 ساعت آینده وزش باد شدید ناشی از طوفانهای 120 روزه نوار شرقی کشور به‌ویژه زابل را در برمی‌گیرد که موجب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی همچنین از مسافرانی که آخر هفته به نقاط شمالی سفر می‌کنند، خواست که در حریم رودخانه‌های و مناطق کوهپایه‌ای استانهای مازندران و گلستان توقف نکنند و به اخطاریه‌های لازم توجه داشته باشند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با 12 درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 48 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به 36 درجه بالای صفر رسید که طی 24 ساعت آینده بازهم شاهد کاهش دمای هوای پایتخت خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید