Iranian Agriculture News Agency

انجمن ملی زنان کارآفرین و انجمن زنان مدیر کارآفرین به منظور افزایش توانمندی زنان کارآفرین و بالقوه‌کردن استعداد‌های نهفته همایش کسب و کار و کارآفرینی زنان در عرصه کشاورزی را برگزار می‌کند.
به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، عفت رییسی ـ رییس انجمن زنان مدیر کارآفرین ـ با اعلام برگزاری همایش کشاورزی در امسال اظهار کرد: قرار است این همایش 26 بهمن‌ماه در پردیش کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و کرج برگزار شود و از تمام افرادی که به هر نحو با بخش کشاورزی، صنایع غذایی و دانشجویان مرتبط با این رشته هستند برای حضور در همایش دعوت شده است.
وی با بیان این‌که این انجمن عصاره‌ کارآفرینی زنان از هر نوع کسب‌وکار و صرفه‌نظر از هر گرایش صنفی و سیاسی است، گفت: زنان کارآفرین در این انجمن در بخش‌های مختلف خدمات، IT، صنعت، بازرگانی و غیره دارای مقام و منزلت ملی هستند.
به گفته او برگزاری همایش کسب و کار و کارآفرینی زنان در عرصه‌ کشاورزی می‌تواند به کاهش دغدغه‌های این بخش به‌خصوص در زمینه حذف یارانه‌های بخش کشاورزی و واحدهای تولیدی آن کمک کند.
رییسی با بیان این‌که تاکنون طی هشت ماه متوالی هشت همایش با موضوعات مختلف برگزار شده است، تصریح کرد: امسال نیز همایش کشاورزی را با توجه به نگاهی که ما نسبت به تولیدات کشاورزی و جایگاه آن در امنیت غذایی و نقش زنان داریم، برگزار می‌کنیم.
رییس انجمن زنان مدیر کارآفرین با تاکید بر این‌که تمام تلاش کارگروه این انجمن شناسایی فرصت‌ها و معرفی آن به فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی است، خاطر نشان کرد: با توجه به این‌که نیمی از فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی دختر هستند و در ورود به بازار کار با نداشتن سرمایه‌ برای ایجاد واحد تولیدی مواجه‌اند، این همایش در واقع در راستای ارائه‌ راهکار برای این افراد برگزار می‌شود.
رییسی با تاکید بر این‌که انجمن زنان مدیر کارآفرین که عصاره زنان کارآفرین کشور است، در همین مجال کوچک ده‌ها مقاله برای این همایش دریافت کرده است، گفت: از آنجایی که مزیت کشور ما در بخش کشاورزی بسیار نمود دارد، ما خواستار آن هستیم تا با برگزاری این همایش، بخشی از پیام کشاورزان کشور که امنیت غذایی است را تامین کرده و به گوش برنامه‌ریزان برسانیم.
رییس انجمن زنان مدیر کارآفرین تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ایران پیوستن به WTO است و برای رسیدن به این هدف باید به تولید با کیفیت در کشور برسیم که این امر یکی از شروط پیوستن به این سازمان جهانی است.
وی افزود: پس با تقویت بخش‌ها و تشکل‌های کشاورزی در راستای اصل 43 و 44 می‌توانیم شرایط را برای پیوستن به جامعه جهانی ایجاد کنیم.
رییسی در پایان با تاکید بر این‌که یکی از خواسته‌های ما جلوگیری از واردات بی‌رویه در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: بخش اول هدفمند‌سازی یارانه‌ها روبه اتمام است و ما امیدواریم در فاز دوم که با آزاد‌شدن قیمت‌ها مواجه هستیم با تعلق‌گرفتن یارانه به بخش کشاورزی مانع تعطیلی آنها شویم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید