Iranian Agriculture News Agency

صبح امروز انجام شد؛

عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی امروز جمعه در جریان سفر به سیستان و بلوچستان از طرح ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان واقع در شمال استان درحال بازدید است.

بازدید سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح 46 هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان

به گزارش خبرنگار ایانا در سیستان و بلوچستان، غلام حیدر زورقی رییس سازمان جهادکشاورزی استان در حاشیه این بازدید در گفت گو با خبرنگار ایانا در سیستان و بلوچستان اظهارکرد: این پروژه از گستره 200 هزار هکتاری دشت سیستان را با تخصیص 400 میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ها آبیاری خواهد کرد.

وی عمده ویژگی این طرح عظیم را برنامه ریزی مدون برای انتقال آب مطمئن تا مزرعه و گیاه بر شمرد و افزود: تغییر الگوی کشت یکی از مهمترین سندهای است که می تواند موجب افزایش بهره وری عوامل تولید در بخش کشاورزی شود و در این زمینه 37 گونه گیاه سازگار در منطقه سیستان به کشاورزان معرفی شده است.

وی تغییرالگوی کشت، آبیاری تحت فشار و کشت های گلخانه ای را از راهکارهای دانست که منجر به بهره وری استفاده از آب در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان می شود.

به گزارش ایانا، طرح انتقال آب به دشت سیستان در پی سفر هئیت دولت در ابتدای سال 93 مصوب و با عنایت مقام معظم رهبری بخش اول اعتبار آن با رقم 500 میلیون دلار تخصیص وجهت اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو ابلاغ گردید. این طرح با هدف استفاده حداکثری از حداقل آب و تخصیص آب مطمئن به کشاورزان منطقه باتوجه به خشکسالی های چندین ساله در منطقه سیستان احداث شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید