Iranian Agriculture News Agency

محمد قسیم عثمانی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با بیان اینکه دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند،گفت: قیمت کالاها با افزایش قیمت ارز صعود می‌کند، اما زمانی که نرخ ارز کاهش می‌یابد از قیمت کالا کاسته نمی‌شود.

سیستم توزیع کالاهای اساسی  اصلاح شود

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به اختصاص 14 هزار میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی در بودجه سال 98، گفت: متاسفانه قیمت کالاهایی که توسط بخش خصوصی عرضه می‌شود با افزایش قیمت ارز صعود می‌کند، اما زمانی که نرخ ارز کاهش می یابد از قیمت کالا کاسته نمی‌شود.

وی  ادامه داد: اگر دولت کالاهای اساسی را با نرخ ارز دولتی عرضه نکند قیمت کالاها گران‌تر میشود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان‌اینکه دولت نباید به جای اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی به کالاهای اساسی پول آن را به مردم پرداخت کند، اظهار داشت: اگر دولت ارز دولتی به کالاهای اساسی اختصاص ندهد، قطعا در جامعه اثر تورمی دارد و هر پولی که تاکنون پرداخت شده به یک تعهد مادام العمر تبدیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید سیستم توزیع کالاهای اساسی را اصلاح کند، افزود: کالاهای اساسی تامین و داخل کشور توزیع می‌شود، اما سیستم درون کشوری مناسب نبوده و این موضوع که چه میزان از کالا در هر شهری که وارد می‌شود به دست مردم رسیده جای سوال دارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کالاهایی که در ایران ارزان است از سوی کشورهای همسایه خریداری و از کشور خارج می‌شود که باید مانع خروج این کالاها شده و همانند قاچاق با آن برخورد شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید