Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

مشکل کشاورزان را حل می‌کنیم

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: بانک‌ها نمی‌توانند وام‌های کشاورزان را استمهال نکنند زیرا این موضوع ، مصوبه دولت بوده و همه باید تمکین کنند.

بانک‌ها در پرداخت وام‌ کشاورزان کوتاهی نکنند

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا؛‌ محمدباقر نوبخت در سفر یکروزه خود به جنوب کرمان در جمع کشاورزانی که از فشار برخی بانک‌ها برای وصول معوقات کشاورزی، ناراضی بودند، گفت: طبق مصوبه دولت، بدهی کشاورزان به بانک ها باید تمهیل شود و این بدین معناست که دولت پرداخت تمام مابه التفاوت ۲ سال تمهیل را پذیرفته است.

وی در پاسخ به رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مبنی بر اینکه ۱۷۰میلیارد تومان اعتبار برای تمهیل، به استان کرمان تخصیص داده شده و از این میزان، ۸۰ میلیارد تومان به جنوب کرمان رسیده است، اظهار داشت: اینکه اکنون در این استان بین ۲ سازمان جهاد کشاورزی، سهمیه‌بندی می‌شود را نباید با کشاورزان محاسبه کنند بلکه طرف حساب آنها دولت است. 

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه، حتما کمک می‌کنیم تا این مشکل مرتفع شود، گفت: صبح شنبه در سازمان برنامه بودجه کشور و در دفتر کارم، در حضور یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی، مجوز مربوطه را، هر آنچه که بود خواهیم گرفت تا مشکل کشاورزان حل شود.

پیش از این ؛ محمود حجتی وزیر جهاد کشارزی دراین باره گفته بود: قانونگذار تصویب کرده سود این ۲ سال استمهال بر عهده دولت است و اگر بانکی در این زمینه کوتاهی کرد، باید مورد پیگیری قرار گرفته و با آن برخورد شود. 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید