Iranian Agriculture News Agency

معصومه آقاپور علیشاهی :

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بهترین راهکار برای توزیع کالاهای اساسی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انفورماتیک است.

استفاده از ظرفیت تعاونی‌هابهترین راهکار برای توزیع کالاهای اساسی

به گزارش ایانا؛ معصومه آقاپور علیشاهی در گفت وگو با خانه ملت درباره تاثیر توزیع کالاهای احتکاری بر قیمت‌ها، گفت: ثبات نرخ ارز و جلوگیری از ایجاد تلاطم راهکارهای اصلی رفع نابسامانی‌های موجود و بهبود وضعیت معیشتی مردم است.   

 

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: کالاهای احتکاری کشف شده تنها 2 درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند بنابراین بایستی با ثبات نرخ ارز قیمت کالاها در بازار را سامان داد.

وی با اشاره به راهکارهای لازم برای حفظ ثبات قیمت‌ها، بیان کرد: باید نحوه واردات کالاهای اساسی با ارز 4 هزار و 200 تومانی و توزیع یارانه به اقشار ضعیف جامعه مورد بررسی قرار گیرد. همچنین سازوکارهایی مانند تعریف کارت رفاه، شناسایی اقشار ضعیف جامعه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب شبکه توزیع از اهمیت بسیار برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: بهترین راهکار برای توزیع کالاهای اساسی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انفورماتیک است تا بتوان از این طریق کالاها را رهگیری کرد در حال حاضر باید تمام تلاش خود را به کاربریم تا ثبات بازار حفظ شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در تهران روزانه 30 تن گوشت قرمز مصرف می‌شود بنابراین توزیع 2 درصد کالای احتکاری در این وضعیت تاثیر چندانی در ساماندهی بازار ندارد.

وی درباره کالاهای اساسی موردنیاز شب عید، عنوان کرد: اگرچه اقداماتی برای تامین کالاهای مورنیاز مردم در ماه پایانی سال انجام شده است اما نیاز است امنیت و ثبات نسبی که در حال حاضر به بازار تزریق شده ادامه داشته باشد در غیر این صورت اگر بازار ارز بی‌ثبات شود کالای اساسی به هر میزان که برای شب عید تدارک دیده شود جوابگوی نیاز مردم نیست چراکه تقاضای مازاد و تورم روانی ایجاد خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سوداگران در بی‌ثباتی بازار، یادآور شد:گردانندگان بازار سیاه سوداگران هستند که با ایجاد تورم روانی و کاذب بی ثباتی را به بازار تزریق می‌کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید