Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس گفت:

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس، گفت: درصورتی‌که میزان تورم را مدنظر قرار دهیم متوجه می‌شویم که بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی با احتساب تورم کاهش‌یافته است

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، عباس پاپی زاده بالنگان عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی، در خصوص وضعیت بودجه بخش کشاورزی در سال آینده، گفت: به‌صورت کلی در بخش کشاورزی کشور شاهد افزایش بودجه نیستیم و امروز کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

ضعف بودجه در حوزه کشاورزی مشهود است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نسبت به کلیات بودجه انتقادات کلی وجود دارد، تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 98 مباحث کشاورزی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و حفظ قدرت خرید مردم ضعیف دیده‌شده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی موضوعات که در لایحه بودجه سال 98 به‌صورت جدی موردتوجه قرار نگرفته است نیاز به بررسی بیشتر دارد.

کاهش اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی با احتساب تورم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه میزان اعتبار در نظر گرفته‌شده برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی به میزان سال گذشته است، گفت: درصورتی‌که میزان تورم را مدنظر قرار دهیم متوجه می‌شویم که بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی راضی‌کننده نبوده است

پاپی زاده بالنگان با اشاره به اینکه سال گذشته نیز اعتبار در نظر گرفته‌شده برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی راضی‌کننده نبود و بخش زیادی از خسارات کشاورزان پرداخت نشد، اضافه کرد: با توجه به میزان تورم سال جاری هرچند که اعداد بودجه بخش‌های مختلف در حوزه کشاورزی افزایش پیداکرده اما شاهد کاهش قدر خرید مردم در جامعه هستیم.

بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی در جریان بررسی لایحه بودجه افزایش پیدا می‌کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه به‌صورت مثال بودجه‌ عمرانی سال گذشته 62 هزار میلیارد بوده و در سال جاری نیز این میزان در نظر گرفته‌شده است که با احتساب تورم قدرت اجرای پروژه‌های عمرانی کاهش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال 98 اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی به میزان سال گذشته است که احتمالاً در جریان بررسی لایحه تغییراتی در آن اعمال و افزایش داده شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید