Iranian Agriculture News Agency

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

امنیت ملی و غذایی کشور باید حفظ شود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر قیمت خرید محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشاورزان عادلانه نباشد باید اجازه فروش محصولات و صادرات متناسب با نرخ جهانی داده شود.

اعتبار کافی برای خرید گندم تأمین شود

به گزارش ایانا نورمحمد تربتی نژاد، درباره خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ممنوعیت صادرات برخی محصولات، گفت: باید محصولاتی را که در داخل کشور به آنها نیاز داریم و در صورت کمبود، محتاج به واردات آن هستیم نباید در دوران تحریم صادر شوند و از سوی دیگر باید این محصولات را به‌گونه‌ای از کشاورز خریداری کنیم که متضرر نشود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با صادرات محصولاتی که در کشور به آن نیاز داریم مخالف هستیم به این شرط که قیمت خرید محصولات از کشاورزان عادلانه باشد، تصریح کرد: در حوزه قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی ازجمله محصول استراتژیک گندم، دولت باید به مطالبات کشاورزان توجه جدی کند چراکه جنس مطالبات بر اساس مؤلفه‌های اقتصادی است.

اعتبار کافی برای خرید گندم تأمین شود

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دولت اعتبار کافی برای پرداخت مطالبات گندم کاران و خرید تضمینی محصول گندم را ندارد باید منابع کافی را تهیه کند، اضافه کرد: در زمینهٔ محصولاتی مانند نخود که اضافه‌تولید آن در کشور وجود دارد می‌توانیم مازاد نیاز را ذخیره کنیم اما باید با نرخ مناسب این محصول از کشاورزان خریداری شود.

اجازه صادرات محصول مازاد کشاورزان داده شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر قیمت خرید محصولات کشاورزی مازاد نیاز کشاورزان عادلانه نباشد باید اجازه فروش محصولات و صادرات متناسب با نرخ جهانی داده شود، عنوان کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، اعمال تحریم‌های جدید و راه‌اندازی جو تحریم‌ها، دولت اقدام به تصمیم‌گیری‌های دفعه‌ای و فوری برای ذخیره محصولات در کشور کرد که اشتباه بود.

صادرکنندگان باید بازارهای هدف خود را حفظ کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: تصمیمات گرفته‌شده درزمینهٔ ممنوعیت صادرات برخی محصولات کشاورزی که به‌اشتباه اتخاذ شد قابل اصلاح است به‌نحوی‌که امنیت ملی و غذایی کشور حفظ شود، کشاورزان باید بتوانند به قیمت‌های عادلانه محصولات خود را به فروش برسانند و بازارهای هدف خود را از دست ندهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید