Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت:

قیمت پسته باید ۵۰ درصد نرخ فعلی باشد

پاپی زاده گفت: بالا بودن و افزایش قیمت آجیل هیچ‌گونه سودی برای کشاورزان و باغداران در این حوزه ندارد؛ زیرا محصولات خود را باقیمت بسیار پایین فروخته‌اند و سود چندانی به جیب آن‌ها نرفته است.

دست‌خالی کشاورزان از بازار پرسود آجیل

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت عباس پاپی‌زاده، در خصوص بالا بودن قیمت آجیل با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا، گفت: بالا بودن و افزایش قیمت آجیل هیچ‌گونه سودی برای کشاورزان و باغداران در این حوزه ندارد زیرا محصولات خود را باقیمت بسیار پایین فروخته‌اند و سود چندانی به جیب آن‌ها نرفته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دلالان بازار آجیل و بنکداران پسته و آجیل تولیدی خود کشاورزان را باقیمت بسیار پایینی از آن‌ها خریداری می‌کنند، گفت: دلالان و بنکداران هستند که به‌صورت مثال محصول پسته را از باغداران خریداری کرده و آن را در انبارهای خود نگهداری می‌کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به کم بودن تعداد دلالان و بنکداران بازار پسته این امکان را دارند تا با ایجاد هماهنگی لازم به‌صورت تنظیم‌شده کالاهای خود را به بازار عرضه ‌کنند، ادامه داد: تزریق کنترل‌شده محصولات به بازار موجب کمبود در بازار می‌شود و مصرف‌کننده برای تأمین محصول ناچار به پرداخت هزینه بیشتر است.

پاپی زاده با تأکید بر اینکه هیچ دلیلی برای افزایش قیمت سرسام‌آور پسته وجود ندارد و انتظار داریم پنجاه‌درصد قیمت این محصول از طرف مصرف‌کننده پرداخت شود نه عدد بالای 200 هزار تومان، عنوان کرد: بالا بودن قیمت پسته ضعف دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان تعزیرات حکومتی را نشان می‌دهد، چگونه امکان دارد بپذیریم این سازمان توان مقابله با بنکداران و دلالان شناخته‌شده بازار را ندارد و نمی‌توان انبارهای آن‌ها را کشف کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سازمان تعزیرات حکومتی باید به‌صورت جدی به بالا بودن قیمت آجیل ورود پیدا کند زیرا با تداوم شرایط موجود مردم آسیب می‌بینند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید