Iranian Agriculture News Agency

یوسفیان ملا:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید با توزیع چند نوبته بسته‌های حمایتی می‌توان قیمت کالاهای اساسی را تعدیل داد.

تخصیص 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، عزت‌الله یوسفیان ملا، با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی باوجود کاهش نرخ ارز در هفته‌های گذشته اظهار داشت: قیمت کالاها با افزایش نرخ ارز به‌سرعت روند افزایشی را طی کرد اما در زمان کاهش نرخ‌ها، عکس‌العمل کندی را طی می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: البته افزایش نرخ کالاها تنها به نرخ دلار و ارز وابسته نیست بلکه به میزان تولید و تقاضا وابسته است و اگر تقاضا افزایش پیدا کند و میزان تولید پاسخگو نباشد، قیمت‌ها بالا می‌رود.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به بودجه اختصاصی به بسته‌های حمایتی، بیان داشت: 14 میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی تخصیص داده‌شده است اما بااین‌حال شاهد افزایش قیمت کالاها هستیم، باید گفت بسته‌های حمایتی در درازمدت بر روند کاهش قیمت کالاها اثر می‌گذارد.

بسته حمایتی باید سه نوبت توزیع شود

وی گفت: نباید انتظار داشت که با توزیع بسته‌های حمایتی در یک نوبت، قیمت کالاها کاهش پیدا کند، برای آنکه نرخ کالاها روند کاهشی بگیرد باید بیش از سه نوبت بسته غذایی به خانوارها تخصیص داده شود.

یوسفیان ملا در ادامه، با اشاره به تأخیر دولت در توزیع بسته‌های حمایتی، اظهار داشت: توزیع بسته حمایتی به میلیون‌ها نفر ایرانی، کار بزرگی است و علت تأخیر دولت در این زمینه حجم بالای کار، تهیه مواد غذایی و بسته‌بندی زمان‌بر است و حداکثر تا دو ماه دیگر بسته‌ها آماده می‌شود.

کاهش قیمت مواد غذایی طرف 5 ماه

این نمایند مجلس تأکید کرد: توزیع بسته حمایتی به روند افزایش کالاهای اساسی توقف می‌دهد و با تکرار توزیع می‌تواند روند کاهشی را رقم بزند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به نظر می‌رسد با توزیع بسته‌های حمایتی و تکرار آن بعد از 5 ماه قیمت کالاها روند کاهشی را به خود می‌گیرد و مردم تأثیر کاهش نرخ دلار را بر روی کالاها و مواد غذایی لمس می‌کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید