Iranian Agriculture News Agency

شمس الله شریعت‌نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

افزایش قیمت شیر در بازار به واسطه عرضه و تقاضا است

شمس الله شریعت‌نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت می‌تواند قیمت محصولات صنایع لبنی را کنترل کند اما صنایع لبنی در مقایسه با دامداران کمتر تمکین می‌کند، کنترل صنایع لبنی به جهت نفوذ دار بودن برای دولت دشوار تر است.

صنایع لبنی از قیمت‌های اعمالی تمکین نمی‌کنند

به گزارش ایانا؛ شمس الله شریعت‌نژاد در  گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت شیر، اظهار داشت: عملکرد دولت در گذشته در زمینه قیمت شیر نشان داد که امکان کنترل و نظارتی در این بخش وجود ندارد زیرا بسیاری دامداران متضرر شدند و تولید شیر برای آنها صرفه اقتصادی نداشت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش قیمت شیر در بازار به واسطه عرضه و تقاضا است، گفت: در حال حاضر دامداران برای شیر تولیدی خود با قیمت 2 هزار تومان مشتری دارند و باتوجه به افزایش قیمت نهاده‌ها محصول تولیدی خود را در بازار را به فروش می‌رسانند.

نماینده مردم رامسر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش قیمت شیر در چرخه طبیعی رخ داده است، ادامه داد: دولت می‌تواند قیمت محصولات صنایع لبنی را کنترل کند اما صنایع لبنی در مقایسه با دامداران کمتر تمکین می‌کند، کنترل صنایع لبنی به جهت نفوذ دار بودن برای دولت دشوار تر است.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت شیر توسط بازار تعیین می‌شود و دو هزار تومان برای هر لیتر شیر قیمت بالایی نیست،  خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط صادرات و بازار دامدار این امکان را دارند تا محصولات خود را با قیمت تعیین شده هر لیتر 2هزار تومان به فروش برسانند، تولیدکنندگان لبنیات در شرایطی که شیر ارزان قیمت خریداری می‌کردند قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید