Iranian Agriculture News Agency

حجتی، وزیر کشاورزی:

ایانا_ سیاست و دیپلماسی|| محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: در نیمه نخست امسال با احداث یک هزار و 400 هکتار کشت گلخانه‌ای در کشور، رکورد جدیدی در این نوع کشت از نظر افزایش بهره وری ثبت شد.

کشت گلخانه‌ای رکورد زد

به گزارش ایانا؛ محمود حجتی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال کشت گلخانه ای در کشور به بیش از سه هزار هکتار افزایش پیدا می کند که بر این اساس 500 هکتار از برنامه تعیین شده بیشتر است. 

او ادامه داد: یکی از برنامه های مهم وزارت جهاد کشاورزی توسعه کشت گلخانه‌ای است و برای توسعه این سایت ها تسهیلات مناسبی به متقاضیان پرداخت می شود.

حجتی، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را روش مناسبی در شرایط تغییرات اقلیمی و کمبود آب دانست و تاکید کرد: دولت این بخش از کشاورزی را با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مورد حمایت خود قرار می دهد.

او  تامین محصولات کشاورزی در فصول مختلف سال، کاهش مصرف منابع آبی با توجه به معضل مشکلات آب در کشور و افزایش بهره وری را از دیگر اهداف جهاد کشاورزی برای حمایت از تولیدات گلخانه ای دانست.

وزیر جهاد کشاورزی  درباره اقدامات این وزارتخانه برای مقابله با کم آبی بیان کرد: با استفاده از مکانیزاسیون تولیدات کشاورزی، مبارزه با آفت ها و علف های هرز و اصلاح بذر توانستیم علاوه بر کاهش مصرف آب، میزان تولیدات کشاورزی خود را در سالی که با مشکل آب مواجه بودیم، افزایش دهیم.

حجتی اظهار داشت: در طول پنج سال گذشته موفق شدیم از برداشت 200 گرم شکر به ازای مصرف یک متر مکعب آب به 600 گرم شکر دست پیدا کنیم.

او به ایرنا گفت: تنها راه حل برون رفت از چالش کم آبی، افزایش بهره وری از منابع آب و خاک است و در این راستا باید رفتار کشاورزی سنتی ما نیز به روش نوین تغییر کند و نهضت نوینی در خانواده کشاورزی کشور ایجاد شود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید