Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: عرضه زعفران در بورس کالا هم باعث کمرنگ شدن حضور دلالان و واسطه‌ها می‌شود و هم انگیزه زعفران کاران برای کشت در سال‌های آینده را بالا می‌برد.

عیار واقعی طلای سرخ در بورس کالا مشخص می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از مهر، محمد حسینی درباره عرضه زعفران در بورس کالا گفت: فرهنگ عرضه محصولات در بورس کالا در چند سال اخیر نهادینه‌شده است و شاهد این هستیم که خریدار و فروشنده هر دو به عرضه کالاهای خود در این بازار پرسود و شفاف راغب‌تر هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با بسترهایی که در بورس کالا وجود دارد محیطی باز را برای همه اقشار جامعه به وجود آورده است تا محصولات و کالاهای باکیفیت را به‌طور مستقیم عرضه و خریداری کنند و دراین‌بین عرضه زعفران نیز به‌عنوان محصولی استراتژیک در این بازار آغازشده که از سوی زعفران کاران و حتی تجار مورد استقبال قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه باعرضه زعفران در بورس شاهد افزایش حجم معاملات این محصول بوده‌ایم، اظهار داشت: شفافیت قیمتی بورس کالا در خریدوفروش زعفران باعث شده تا زعفران کاران از قیمت واقعی این محصول مطلع شده و محصول خود را ‌ارزان به تجار و صادرکننده مانند سنوات گذاشته به فروش نرسانند و این خود باعث خواهد شد انگیزه زعفران کاران در سال‌های آینده برای کشت این محصول بالا رود و شاهد رشد تولید باشیم.

حسینی تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته زعفران به‌صورت فله‌ای به خارج از کشور صادر شود و با بسته‌بندی‌های شکیل و استاندارد در دنیا بانام و برند سایر کشورها عرضه می‌شود. به‌طور یقین با حمایت مسئولان و عرضه گسترده زعفران در بورس کالا دیگر شاهد فروش فله‌ای زعفران نخواهیم بود و می‌توانیم این محصول را باارزش افزوده بالاتر به نام ایران در سراسر دنیا صادر کنیم.

نماینده مردم در مجلس دهم به کمرنگ شدن حضور دلالان در بازار زعفران اشاره کرد و گفت: باسیاست‌های کلی و ابزارهای مالی که در بورس کالا وجود دارد و با مدیریتی که در این مجموعه صورت می‌گیرد دیگر دلالان نخواهند توانست بیش از تولیدکنندگان و کشاورز سود دریافت کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید