Iranian Agriculture News Agency

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد قیمت شیر گفت: تولید شیر ما افزایش پیداکرده است ولی آن شیری که تولیدکنندگان و تبدیل‌کنندگان بزرگ خریداری می‌کنند، به شیر خشک تبدیل‌شده و در فضای رقابتی صادر می‌شود. از طرفی دیگر سیاست منسجم و قاطعی برای تعیین قیمت‌ها از سوی دولت وجود ندارد.

توضیحات یک نماینده درباره قیمت‌ لبنیات

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، عبدالله حاتمیان، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مورد افزایش قیمت شیر در بازار اظهار کرد: اطلاعات من در مورد سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کامل نیست اما در جلسه‌ای که با مسئولین مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی و گردانندگان بخش خصوصی کمیسیون بودیم بحث کمبود شیر در بازار مطرح شد. درنهایت به اینجا رسیدیم که با توجه به پایین بودن قیمت داخلی شیر و فرآورده‌های لبنی به‌ویژه برای دامدار و کم‌ارزش شدن پول ما نسبت به ارز خارجی، مشتری خوبی برای فرآورده‌های لبنی در کشورهایی مثل عراق و دیگر کشورها پیداشده‌اند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: تولید شیر ما افزایش پیداکرده است ولی آن شیری که تولیدکنندگان و تبدیل‌کنندگان بزرگ خریداری می‌کنند، به شیر خشک تبدیل‌شده و در فضای رقابتی به‌طور قانونی، غیرقانونی، قاچاق یا غیر قاچاق صادر می‌شود زیرا باقیمت بهتری در بیرون از مرزها خریداری می‌شوند.

حاتمیان در پاسخ به این سؤال که سیاست کنونی حاکم بر بازار لبنیات چیست، آیا رقابتی و بدون نظارت دولت است؟ اظهار کرد: به‌طورکلی سیاست منسجم و قاطعی برای تعیین قیمت‌ها وجود ندارد. دولت سابقاً قیمتی را برای خرید شیر اعلام کرده بود اما بنده در جریان سیاست‌های جدید اتخاذی برای بالان نرفتن قیمت شیر و توافقشان با شرکت‌ها نیستم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید