Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سازوکارهایی در نظر گرفته‌شده تا افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در ایران هستند به‌موجب تحریم‌های آمریکا دچار مشکل نشوند و بتوانند به‌راحتی با ایران کار کنند. ما این اطمینان را به همه اتباع خارجی می‌دهیم.

کسی برای سرمایه‌گذاری در ایران دچار مشکل نمی‌شوند

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران سازوکارهای مناسباتی خارجی را به‌تناسب شرایط تحریمی شکل داده است و به دنبال آن چند اقدام خوب را در نظر دارد. اولین موضوع طرح یک‌فوریتی اصلاح قانون ۹۸۹ مدنی کشور است که اموال ایرانی‌هایی که تابعیت کشور دیگر را به هر دلیل پذیرفته‌اند در داخل کشور مصون خواهد بود.

وی افزود: کار خوب دیگر آن است که هرکسی که ۲۵۰ هزار دلار در داخل کشور سرمایه‌گذاری کند می‌تواند اقامت پنج‌ساله بگیرد. البته ازآنجایی‌که آمریکا، ایران را تحریم کرده است این تصور ممکن است به وجود آید که مشکلی برای این افراد به وجود می‌آید حال این‌که سازوکارهای اجرایی به‌گونه‌ای در نظر گرفته‌شده که سرمایه‌گذاران در ایران مرتبط با تجارت برای آمدوشد به کشورمان مشکل نداشته باشند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سازوکارهایی اجرایی می‌شود که هیچ نوع مشکلی برای این افراد از ناحیه تحریم‌های آمریکا به وجود نیاید. این مناسبات در راستای تسهیل و تعدیل مقررات سجلی مربوط به افرادی است که با ایران در حوزه سرمایه‌گذاری ارتباط داشته و می‌خواهند در حوزه‌های خارجی هم تجارت کنند. این اقدامات انجام می‌شود تا آن‌ها تحت تحریم آمریکا قرار نگرفته و به‌راحتی با ایران کار کنند.

فلاحت پیشه تأکید کرد: به همه اتباع خارجی که بخواهند سرمایه‌گذاری بیشتر از ۲۵ هزار دلار در ایران داشته باشند این اطمینان را می‌دهیم که از ناحیه قوانین ایران به‌گونه‌ای رفتار شود که آن‌ها مشکلی به دلیل سیاست‌های تحریمی آمریکا نداشته باشند و بتوانند به‌راحتی فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید