Iranian Agriculture News Agency

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در واکنش به گزارش صداوسیما علیه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم(CFT) گفت: رسانه ملی به پازل تخریب دولت و تریبونی برای مخالفان لوایح مرتبط با FATF تبدیل‌شده است.

صداوسیما تریبون مخالفان FATF شده است

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، «علیرضا رحیمی» اظهار داشت: صداوسیما در عمل تریبونی برای مخالفان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم(CFT) و عضویت در FATF است و آنان به‌هیچ‌وجه صدای موافقان این لوایح را نمی‌شنوند.

او ادامه داد: ازاین‌رو موافقان این لوایح نظر کارشناسی خود را به مجلس ارائه می‌کنند زیرا به اعتقاد ما محل بحث‌های کارشناسی و استدلال کف خیابان نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: CFT و FATF جزو موضوعاتی است که باید نظر موافقان و مخالفان آن در مجلس شنیده شود، نگاه کلی حاکمیت منافع ملی است.

رحیمی همچنین گفت: ما دغدغه‌ای که مخالفان در جهت منافع ملی دارند را درک می‌کنیم، ولی روش مخالفان برای کشاندن اعتراض‌ها به کف خیابان را تائید نمی‌کنیم.

او فضای کلی مجلس شورای اسلامی را برای بررسی و تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: نگاه اعضای فراکسیون امید، مستقلین و شماری از فراکسیون نمایندگان ولایی به این لایحه در راستای منافع ملی است، رهبر معظم انقلاب بررسی این لایحه را به مجلس واگذار کردند، ما نیز در راستای منافع ملی درباره این لایحه تصمیم‌گیری می‌کنیم.

به گزارش ایانا، صداوسیما در شب‌های گذشته گزارش‌هایی در مورد FATF و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم(CFT) پخش کرد که با واکنش کارشناسان رسانه و صاحب‌نظران سیاسی همراه شد.

این کارشناسان پخش چنین گزارش‌هایی را بی‌ارتباط با در دستور کار قرار گرفتن و بررسی CFT در مجلس ندانستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید