Iranian Agriculture News Agency

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: امکان شفافیت در آرای نمایندگان مجلس فراهم شد.

رأی نمایندگان مجلس شفاف شد

به گزارش ایانا به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش با یک‌فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس مخالفت کردند و قرار شد این طرح به‌صورت عادی در پارلمان بررسی شود.

مخالفت نمایندگان مجلس با یک‌فوریت طرح شفافیت آرا، با واکنش‌هایی از سوی نمایندگان موافق این طرح و نیز برخی محافل سیاسی و اجتماعی روبه‌رو شد، بر همین اساس، احمد امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس و به‌عنوان نماینده‌ای که کمپین #شفافیت_آرا را راه‌اندازی کرده، به‌صورت داوطلبانه در پیامک‌های جداگانه‌ای، از نمایندگان مجلس درخواست کرده که به این کمپین بپیوندند.

جدول گرایش‌های فراکسیونی چهره‌های شاخص مجلس که به کمپین #شفافیت_ آرا نپیوسته‌اند را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

حالا احمد امیرآبادی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس و طراح کمپین #شفافیت آرا، امروز در گفت‌وگویی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از آخرین اخبار و تلاش‌ها برای شفافیت آرای نمایندگان خبر داده و گفته که سیستم الکترونیکی رأی‌دهی نمایندگان مجلس، تغییر کرده و آرای نمایندگان به‌صورت شفاف انجام می‌شود.

او افزود: نکته‌ای که در مسیر شفافیت آرای نمایندگان وجود دارد، این است که طبق آیین‌نامه می‌بایست آرای نمایندگان مجلس، به طرح‌ها، لوایح، تحقیق و تفحص‌ها، استیضاح‌ها و سؤالات از وزرا و یا رئیس‌جمهور مخفی باشد، اما امکان شفاف بودن آن در سیستم الکترونیکی رأی‌دهی نمایندگان مردم فراهم‌شده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بابیان اینکه موضوع شفافیت آرای نمایندگان در جلسه روز یکشنبه هفته آینده در هیئت‌رئیسه مجلس بررسی می‌شود، اظهار داشت: طبق طرح شفافیت آرا که نمایندگان مجلس آن را امضا کردند، خواهان این شدند که رأی‌شان به‌صورت آنلاین درباره طرح‌ها و لوایح به‌صورت شفاف اعلام شود.

نماینده مردم قم در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: درصورتی‌که هیئت‌رئیسه با شفافیت آرای نمایندگان مخالفت کند، طرحی برای اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس برای شفاف شدن رأی نمایندگان ارائه خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید