Iranian Agriculture News Agency

به منظور بررسی FATF/

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نشست مشترک روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت درباره FATF به زودی برگزار می شود.

نشست مشترک کمیسیون های مجلس با رئیس جمهور برگزار می شود

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نشست امروز روسای کمیسیون‌های مجلس، اظهار داشت: در نشست امروز روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، آقای فلاحت پیشه رئیس کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و آقای کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گزارشی از وضعیت اقدام تروریستی در اهواز را بیان کردند و توضیحات مرتبط با این بحث جهت اطلاع نمایندگان ارائه شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همکاری اعضای کمیسیون‌ها برای برگزاری مباحث تخصصی در خصوص FATF نیز در این  جلسه مطرح شد، بیان کرد: به پیشنهاد رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، مقرر شد تا جلسه مشترک روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و سایر مجموعه‌های غیر دولتی برگزار شود تا ابعاد مرتبط با FATF مورد بررسی قرار گیرد، به زودی این نشست برگزار می  شود.

او افزود: موضوع دیگری که در جلسه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی شد، پیشنهاد نشست مشترک روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت بود.

پورابراهیمی با اشاره به شرایط اقتصادی که در کشور شاهد هستیم، ادامه داد: علیرغم اینکه مجلس در طول چند ماه اخیر با استفاده از ابزارهای مرتبط با عملیات اجرائی و نظارتی، پیگیر موضوعات بوده، به نظر می‌رسد که شرایط اقتصادی ایجاب می‌کند که شرایط جدیدی به دولت گوشزد شود.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد که به زودی نشست مشترک با تیم اقتصادی دولت، معاون اول رئیس جمهور و آقای روحانی با حضور روسای کمیسیون تخصصی مجلس برگزار شود.

او افزود: هدف از این نشست بررسی آخرین اقدامات دولت در محورهای مختلف به ویژه مسائل ارزی است که طبیعتا انتظار این است که دولت و بانک مرکزی اقدامات فعال‌تری نسبت به شرایط موجود داشته باشند.

پورابراهیمی ادامه داد: اعتقاد داریم که شرایط اقتصادی کشور علیرغم همه مسائلی که در داخل و خارج از کشور مطرح می‌شود، قابل مدیریت است، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس معتقدند که مسائل مختلف بیان شده و راهکارهای اجرائی برای دولت در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها مجلس اعلام کرده که همکاری کامل با دولت دارد تا قوه مجریه بتواند بر مسائل اقتصادی فائق آید، گفت: مجموع این اقدامات پیگیری می‌شود تا به هدف برسیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید