Iranian Agriculture News Agency

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

علت انتخاب زمان و مکان حادثه تروریستی اهواز را باید به‌درستی دریافت

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تروریست‌های دست‌پرورده قدرت‌های جنایتکار می‌توانستند این کار را در زمان دیگر و در خیابان هم انجام دهند و علت انتخاب این مکان و زمان را باید به‌درستی دریافت.

آمریکا دچار یأس شده است

به گزارش ایانا به نقل از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امسال که روز ۳۱ شهریور مصادف با ایام سوگواری سیدالشهدا و یاران باوفایش بود با جنایت تروریست‌های پلید در شهر اهواز رنگ شهادت گرفت و ده‌ها نفر از مردم عزیز خوزستان در این عملیات جنایت‌کارانه به یاران خود در دفاع مقدس پیوستند و یا مجروح شدند.

او ادامه داد: سؤال این است چرا در این روز تروریست‌ها دزدانه به این اقدام دست زدند و زنان و کودکان بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند؟

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تروریست‌های دست‌پرورده قدرت‌های جنایتکار می‌توانستند این کار را در زمان دیگر و در خیابان هم انجام دهند و علت انتخاب این مکان و زمان را باید به‌درستی دریافت.

لاریجانی بابیان اینکه رژه نیروهای مسلح نشانگر اقتدار یک نظام است، گفت: کشور ما از ابتدای انقلاب با تحریم‌های نظامی مواجه بوده است و رژه نیروهای مسلح همراه با ادوات نظامی متنوع که باهمت و اراده متخصصان نظام ساخته‌شده است، نشانگر تحقق راهی بود که امام راحل (ره) به جوانان این سرزمین آموختند که بااراده قوی می‌توانیم استقلال همه‌جانبه پیدا کنیم.

رئیس مجلس ادامه داد: نمایش سلاح‌های مدرن در مراسم رژه، مانور اقتدار و استقلال کشور بود. این صحنه برای قدرت‌های چپاولگر قابل‌تحمل نیست؛ سال‌هاست که با تبلیغات وسیع در جهت اخاذی کشورهای منطقه این تئوری را دنبال می‌کنند که ایران را به دلیل حمایت از کشورهای منطقه، تحریم نظامی کرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای منطقه را ترغیب می‌کنند که با خرید سلاح‌های مدرن از آمریکا می‌توانید در مقابل قدرت محدودشده و تحریم شده‌ی ایران بایستید؛ هدف آن‌ها علاوه بر اخاذی، تسلط رژیم صهیونیستی بر این کشورهای فلاکت‌زده است.

اراده‌ قوی جوانان سلحشور ایران همه داستان‌سرایی آن‌ها را دچار بحران خواهد کرد

او تصریح کرد: وقتی آن‌ها به‌عین قدرت تجهیزاتی ایران را در شرایط تحریمی مشاهده کنند و اراده‌ قوی جوانان سلحشور ایران را ببینند، همه داستان‌سرایی آن‌ها دچار بحران توجیهی می‌شود.

لاریجانی گفت: با همه شیطنت‌های تبلیغاتی آمریکا، مسئله استقلال ایران در ۴۰ سال پس از انقلاب علیرغم همه دسیسه‌ها اعم از جنگ و تحریم برای مردم منطقه یک موضوع تأمل‌برانگیز شده است. همیشه نمی‌توان با تبلیغات، خود را به خواب زد. ملت‌ها وقتی اُبهت نیروهای مسلح مستقل و قدرتمند ایران را می‌بینند و از طرفی دخالت‌های نظامی آمریکا بر کشورشان و تحقیر مستمر آنان را مشاهده می‌کنند، دچار تردید جدی در مسلک «وابستگی سیاسی» می‌شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لذا برای انحراف افکار عمومی دنیا باید این صحنه را با یک اقدام سبعانه، تحت‌الشعاع تبلیغاتی قرار دهند تا ابعاد قدرت نظامی ایران دیده نشود بلکه به‌عکس با تبلیغات زیاد، عملیات تروریستی را بزرگ‌نمایی کنند و نشانه ضعف قدرت امنیتی ایران قلمداد کنند.

عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: از طرفی این اقدام نشان می‌دهد آمریکایی‌ها با همه اقدامات تحریمی و تبلیغات وسیع، دچار یأس شده‌اند. در این ۴۰ سال ده‌ها بار تصور کردند ایران کارش تمام‌شده است. یک‌بار با جنگ صدام هلهله راه انداختند که چند هفته ایران دوام نمی‌آورد. روز دیگر با کودتای نوژه، کار را فیصله یافته تلقی کردند.

او خاطرنشان کرد: با هر بحران سیاسی و اجتماعی داخلی دچار توهم شدند و ستاد ویژه به راه انداختند. وزیر خارجه اسبق آمریکا در خاطرات خود از این ستادهای توهمی و پول پراکنی بسیار گفته است؛ درواقع آمریکا دچار یأس شده است.

لاریجانی ادامه داد: این بار هم با دستپاچگی از توافق هسته‌ای خارج‌شده‌اند و ژست اقدام همه‌جانبه و تشکیل ستاد تکراری را به خود گرفته‌اند اما ظاهراً به این نتیجه رسیده‌اند که به این نحو هم سرشان به سنگ می‌خورد؛ بنابراین باید از هر وسیله‌ای برای مقابله با ملت ایران استفاده کنند. به قول خودشان به‌هم‌ریختگی امنیتی برای ملت ایجاد کنند.

کمیسیون امنیت ملی مجلس حادثه اهواز را پیگیری جدی کند

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: گرچه این تقلای آخر آن‌ها در قبال اراده ملت حسینی ایران به‌جایی نمی‌رسد اما دستگاه‌های امنیتی کشور باید موضوع را جدی بگیرند؛ موضوع امنیت ملت مسئله‌ای نیست که تعلل در آن توجیهی داشته باشد.

لاریجانی افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب دستور دادند نیروهای امنیتی باید با جدیت و فوریت مسئله را پیگیری کنند و ریشه تبهکاران را بخشکانند.

او گفت: کمیسیون امنیت ملی نیز باید موضوع را پیگیری جدی کند. مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن این اقدام جنایت‌کارانه به خانواده شهدا تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی سلامت می‌کند. به مردم شریف اهواز و نمایندگان خوزستان نیز عرض تسلیت دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان، اول مهر و بازگشایی مدارس را به معلمان و دانش‌آموزان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سال تحصیلی جدید، سالی پربرکت برای ملت ایران باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید