Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس:

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: 70 پرونده اخلال در بازار و نظام اقتصادی کشور طی ماه‌های اخیر در این کمیسیون تشکیل و برای صدور حکم به دستگاه قضا ارسال‌شده است.

70 پرونده اخلال در بازار به دستگاه قضا ارسال شد

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، داوود محمدی روز شنبه در دیدار با مردم روستای رزجرد از توابع شهرستان قزوین افزود: به برخی از این پرونده‌های ارسال‌شده رسیدگی شده و با بعضی دیگر نیز به‌زودی رسیدگی خواهد شد.

او با اشاره به کشف انبارهای احتکار کالا در نقاط مختلف کشور، اضافه کرد: باید هرچه سریع‌تر کالاهای کشف‌شده باقیمت مصوب در بازار توزیع شوند تا شاهد اثرگذاری عرضه آن‌ها در کاهش قیمت کالاهای اساسی باشیم.

محمدی با اشاره به طرح دوفوریتی مجلس برای تأمین کالاهای موردنیاز اقشار آسیب‌پذیر جامعه، افزود: در این طرح امکانات، ارزاق و مایحتاج ضروری برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه با ارز 42 هزار ریالی تأمین می‌شود که در صورت تصویب و ابلاغ گام‌های بلندی برای تأمین کالاهای اساسی مردم برداشته خواهد شد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حل مسئله گرانی به‌تنهایی از عهده یک شخص یا یک دستگاه برنمی‌آید، خاطرنشان کرد: باید قوای مجریه، مقننه و قضائیه دست‌به‌دست هم دهند تا برای حل این مشکل که منحصر به یک استان و یک منطقه نیست، اقدام شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود بودجه دولتی برای خدمات‌رسانی به روستاها، اضافه کرد: تصویب هشت درصد از بودجه استان برای عمران و آبادانی روستاها توسط بنیاد مسکن و آسفالت یا سنگ‌فرش معابر روستاها از محل تخصیص قیر رایگان ازجمله گام‌های اساسی مجلس شورای اسلامی برای خدمات‌رسانی به روستاییان بوده که چهره روستاها را متحول ساخته است.

محمدی با اشاره به مضایقه و تنگناهای مالی دولت، اضافه کرد: برای گازرسانی به روستاها و اجرای فاضلاب از بودجه دولتی استفاده نکردیم بلکه با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی یا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این زمینه اقدام شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید