Iranian Agriculture News Agency

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس، آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان را تشریح کرد.

آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان مجلس

به گزارش ایانا به نقل از تسنیم، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه طرح افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون بررسی و به تصویب اعضا رسیده است، گفت: این طرح پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برای بررسی در صحن علنی پارلمان تقدیم هیئت‌رئیسه می‌شود.

او بابیان اینکه طبق قانون هر 10 سال باید 20 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که متأسفانه از سال 79 این اتفاق نیفتاده است، افزود: برهمین اساس باید در سال 98، 40 نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس بابیان اینکه در زمان بررسی این طرح اختلافاتی وجود داشت، ادامه داد: برخی نمایندگان معتقد هستند که تعداد جمعیت حوزه انتخابی‌شان افزایش‌یافته اما تعداد نمایندگان آن حوزه کم است.

سلیمی تصریح کرد: اختلاف دیگر این بود که بعد مسافت بین 2 منطقه حوزه انتخابیه زیاد است که لازم است تا هر منطقه نماینده‌ای مجزا در پارلمان داشته باشد؛ درنهایت تلاش کردیم که همه اختلافات ذکرشده را با دعوت از نمایندگان به حداقل برسانیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا در طرح مذکور بحث بار مالی آن برای دولت یعنی محل تأمین آن مشخص‌شده است گفت: نمایندگان در حال رایزنی با رئیس مجلس هستند تا این مسئله را رفع کند؛ آقای لاریجانی نیز قول پیگیری این موضوع را داده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید