Iranian Agriculture News Agency

امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تصویب لوایح چهارگانه یکی از ضرورت‌های کشور برای ساماندهی امور مالی و بانکی در مجامع مالی بین‌المللی و بانک‌های بین‌المللی و مؤسسات مالی دنیا است.

تصویب لوایح چهارگانه از ضرورت‌های کشور است

به گزارش ایانا به نقل از مهر، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لوایح متعددی در مجلس داریم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها لایحه‌ چهارم از لوایح چهارگانه درباره مقررات مالی کشور است. از این لایحه به‌عنوان لایحه FATF نام‌برده می‌شود که با نظر نمایندگان مجلس دو ماه مسکوت ماند و ان‌شاءالله در جلسات پاییز با در دستور کار قرار گرفتن به نتیجه خواهد رسید.

او افزود: در برخی محافل این لایحه را به برجام ارتباط می‌دهند، درحالی‌که هیچ ربطی به برجام ندارد و برای استانداردسازی و سروسامان دادن به‌نظام بانکی، ‌ارتباط بانک‌های جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های دیگر دنیا و مؤسسات مالی دنیا به این لوایح نیاز است.

امیری با ابراز امیدواری از اینکه با توجه به‌ضرورت و نیازی که کشور به این لایحه دارد ان‌شاءالله در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قطعاً چنین قانون و مقرراتی که سه مورد آن‌ها از تصویب مجلس شورای اسلامی گذشته است، یک موردش نهایی شده و دو مورد دیگر آن میان مجلس شورای اسلامی، ‌شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام دررفت و آمد است، برای کشور لازم است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، ادامه داد: تهیه و تصویب این لوایح به‌عنوان یکی از ضرورت‌های کشور برای ساماندهی امور مالی و بانکی در مجامع مالی بین‌المللی و بانک‌های بین‌المللی و مؤسسات مالی دنیا است.

او در پایان تأکید کرد: زمانی که این قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب شود و به تأیید شورای محترم نگهبان برسد، فرآیند الحاق به کنوانسیون‌های جهانی شروع خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید