Iranian Agriculture News Agency

عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس عنوان کرد:

عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس گفت: افرادی که سرکنسولگری ایران در بصره را به آتش کشیدند عامل سیا بودند.

عوامل سازمان «سیا» عامل به آتش کشیدن سرکنسولگری ایران

به گزارش ایانا به نقل از تسنیم، ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آتش‌زدن پرچم کشورمان در فنلاند و آتش‌زدن سرکنسولگری کشورمان در بصره عراق، گفت: وزارت خارجه طبق وظایف ذاتی خود باید پیگیر این موضوعات باشد.

او با بیان اینکه در آستانه اربعین سرکنسولگری کشورمان در بصره عراق از سوی برخی افراد که وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا سیا هستند به آتش کشیده شد، ادامه داد: افرادی که در این راستا بازداشت‌شده‌اند اعتراف کرده‌اند که عوامل سازمان سیا بوده‌اند.

نماینده مردم دامغان در مجلس تصریح کرد: پس از به آتش کشیده شدن سرکنسولگری کشورمان در بصره، پرچم کشورمان در فنلاند به آتش کشیده شد که این دو موضوع نشان‌دهنده این است که استکبار جهانی برای مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا برنامه‌ریزی‌های مدونی دارد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها برای فرار از شکست‌های که از جبهه مقاومت در سوریه و عراق متحمل شده است به دنبال فرافکنی و ایجاد جو منفی علیه کشورمان هستند، اضافه کرد: امروز ناکارآمدی دولتمردان آمریکا برای افکار عمومی این کشور محرز شده و از همین جهت است که کاخ سفید نشینان به دنبال ایجاد جو منفی برضد کشورهای هستند که در تقابل با آن‌ها هستند.

حسن‌بیگی تصریح کرد: قطعاً پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود از مسئولان وزارت‌خارجه دعوت می‌شود تا با حضور در کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره اتفاقاتی که در چند روز اخیر رخ‌داده توضیحاتی به نمایندگان ارائه کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید