Iranian Agriculture News Agency

عارف:

رئیس فراکسیون امید بابیان اینکه کسانیکه در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ از نامزد انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند حاضر نیستند از عملکرد کاندیدای موردحمایت خود دفاع کنند و این نوع رفتار اوج بی‌صداقتی و شفاف نبودن با مردم است.

رقیب اصلاحات نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران با گرامی داشت یاد و خاطره آیت‌الله سید محمود طالقانی بر ضرورت شناساندن ابعاد مختلفی شخصیتی چهره‌های برجسته انقلاب ازجمله آیت‌الله طالقانی به نسل جوان تأکید کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله طالقانی باور ایشان به نسل جوان بود و این قشر از جامعه هم علاقه خاصی به آیت‌الله طالقانی داشت و با هدایت‌های ایشان در مبارزات انقلاب شرکت می‌کردند. متأسفانه بعد از درگذشت آیت‌الله طالقانی ابعاد مختلف شخصیتی ایشان برای نسل جوان بازگو نشد و باید بیش از گذشته روش و منش آیت‌الله طالقانی الگو قرار بگیرد.

او با یادآوری نگاه آیت‌الله طالقانی به احزاب و جمعیت‌ها، تأکید کرد: آیت‌الله طالقانی در طول حیات سیاسی‌اش از جمعیت‌ها و احزابی که بر اساس عقاید و سنن ملی و مذهبی و خواست عموم مردم توسط افراد مؤمن و مخلص شکل‌گرفته تا زمانی که از اصول اولیه و هدف مقدس خود منحرف نشده بودند، حمایت و پشتیبانی می‌کرد و حضور احزاب در یک نظام سیاسی را باعث پویایی آن نظام می‌دانست.

رئیس فراکسیون امید قائم به شخص بودن احزاب را یکی از چالش‌های اصلی کارکرد حزبی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: اگر در کشور چند حزب فراگیر داشتیم ضرورتی به تشکیل جبهه‌هایی همچون شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان احساس نمی‌شد البته در آینده چاره‌ای جز تشکیل احزاب فراگیر نداریم و باید نخبگان و احزاب به این سمت حرکت کرده و تلاش کنند بر اساس مشترکات و باهدف انسجام‌بخشی، رسیدن به احزاب فراگیر را پیگیری کنند.

او به تلاش برخی جریانات برای حذف اصلاح‌طلبان و تحمیل فاصله بین این جریان سیاسی با حاکمیت بعد از حوادث سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در دهه ۹۰ علی‌رغم تلاش‌هایی که برای حذف اصلاح‌طلبان از حاکمیت انجام شد اما با تشخیص درست راه و مسیر، جریان اصلاح‌طلب بعد از یک دوره رخوت و عزلت‌نشینی که بخشی از آن به دلیل فشارها و تهدیدهای صورت گرفته به این جریان تحمیل شد در انتخابات سال ۹۲ فعالانه حضور پیدا کرد و مانع از تداوم عقب‌گرد در اهداف انقلاب شد.

عارف تأکید کرد: رقیب جریان اصلاحات نشان داد نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد درحالی‌که اصلاح‌طلبان کارآمدی خود را در ادوار مختلف نشان دادند به همین دلیل باید درصحنه بمانیم و تأثیرگذار باشیم و با مسئولیت‌پذیری، مطالبات مردم را در همه زمینه‌ها بخصوص درزمینهٔ مسائل اقتصادی، معیشتی و اشتغال جوانان و آسیب‌های اجتماعی پیگیری کنیم.

او تصریح کرد: کسانیکه شبانه‌روز در تبلیغات خود به دنبال القاء ناکارآمدی جریان اصلاحات هستند حداقل این شجاعت را داشته باشند و بگویند زمانی که خود در رأس کار بودند چه دستاوردهایی داشتند؟ کسانیکه در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ از نامزد انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند چرا حاضر نیستند از عملکرد کاندیدای موردحمایت خود دفاع کنند؟ این نوع رفتار اوج بی‌صداقتی و شفاف نبودن با مردم است.

رئیس فراکسیون امید شرط ماندگاری یک جریان سیاسی را تحمل، صبر، بردباری و امید دانست و تأکید کرد: گاهی برای پیگیری مطالبات خود نیاز است فریاد بزنیم و گاهی هم باید سکوت کرد؛ اما نباید هیچ‌گاه فرصت‌طلبی کرد چراکه فرصت‌طلبی یک جریان سیاسی خیانت به رأی مردم است.

او بابیان اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و ۹۶ به‌درستی عمل کردند، گفت: ما (اصلاح‌طلبان) در حمایت از آقای روحانی به وظیفه خود عمل کردیم و از حمایت‌هایی که از ایشان انجام دادیم پشیمان نیستیم البته در پیگیری مطالبات مردم با هیچ‌کسی تعارف نداریم و وظیفه ملی و تشکیلاتی خود را انجام می‌دهیم و امیدواریم با تلاش بیشتر دولت و همکاری همه نهادها و جریانات با دولت، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

عارف با اشاره به برخی حملاتی که به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌شود، گفت: عده‌ای تصور می‌کنند با تخریب یک یا چند نفر کل جریان اصلاحات از بین می‌رود درحالی‌که این جریان قائم به شخص نیست و مطمئناً در دور جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان شاهد تأثیرگذاری بیشتر این شورا خواهیم بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید