Iranian Agriculture News Agency

با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

یک عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس آمار وزارت کشور با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان حدود ۱۷ استاندار و بیش از ۶۰ شهردار در کلان‌شهر و شهرهای مهم کشور و همچنین افراد در رده‌های مهم مدیریتی، بازنشسته می‌شوند.

رحیمی: ۱۷ استاندار و بیش از ۶۰ شهردار بازنشسته می‌شوند

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، علیرضا رحیمی با تأکید بر این‌که «فضای مدیریتی دولت به اقدامات هوشمندانه نیاز دارد»، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در شرایطی قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تصویب کرد که جامعه به‌شدت دنبال چنین قانونی بود، چون شاهد هستیم که در بازه زمانی طولانی از جوانان و بانوان استفاده‌نشده است و یا کمتر به کار گرفته‌شده‌اند. از آن‌طرف شاهد دو شغل‌ها و بازنشستگانی بودیم که گلایه‌هایی را در سطح جامعه به وجود آورد.

او عدم به‌کارگیری بازنشستگان را مطالبه عمومی جامعه دانست و افزود: البته لازم بود مجلس شورای اسلامی این قانون را به‌صورت تدریجی و هوشمندانه به تصویب می‌رساند، ولی بااین‌حال بر اساس این قانون نباید مجدداً بازنشستگان به کار گرفته شوند. با این وضعیت طبق آمار وزارت کشور و شورای شهر نزدیک به ۱۷ استاندار و بیش از ۶۰ شهردار در کلان‌شهرها و شهرهای مهم کشور و افراد در رده‌های مدیریتی بازنشسته می‌شوند.

نماینده تهران بابیان این‌که «کمتر مدیر پروری برای جایگزینی بازنشستگان صورت گرفته است»، گفت‌: البته نباید به نام جوان‌گرایی به سمت آزمون‌وخطا رفت. از آن‌طرف هم دولت نباید به بهانه‌های مختلف از اجرای قانون شانه خالی کند.

رحیمی با اشاره به استثناهای موجود در این قانون، گفت‌: برای برون‌رفت از شائبه‌های احتمالی درباره استثناهای موجود در اجرای این قانون می‌توان به استعلام‌ها رجوع کرد، ضمن این‌که وضعیت استخدامی هر فردی مشخص است، لذا نمی‌توان حکم کلی برای همه صادر کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید