Iranian Agriculture News Agency

امیرآبادی فراهانی مطرح کرد:

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از تلاش برای تعیین سازوکاری در راستای اعلام آرای نمایندگان داوطلب در صحن علنی خبر داد.

تعیین سازوکار اعلام داوطلبانه آرای نمایندگان در صحن علنی

به گزارش ایانا به نقل از خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی درباره کمپینی که برای شفافیت آرای نمایندگان تشکیل داده است، گفت: عضوگیری این کمپین از روز گذشته آغازشده و علیرغم حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه تاکنون 15 نفر به آن پیوسته‌اند.

نماینده مردم قم درباره چگونگی اعلام عمومی آرای نمایندگان داوطلب عنوان کرد: هر نماینده‌ای بعد از برگزاری صحن علنی از طریق فضای مجازی، مصاحبه و یا با تعیین سازوکاری از طریق اعلام به هیئت‌رئیسه می‌تواند رأی خود را درباره طرح‌ها و لوایح و سایر موارد اعلام عمومی کند.

او درباره سازوکاری که در هیئت‌رئیسه به دنبال آن است تا بتوان از طریق صحن علنی و همزمان آرای نمایندگان خواهان شفافیت آرا اعلام کرد، اظهار داشت: در هیئت‌رئیسه به دنبال سازوکاری هستیم که نمایندگانی که داوطلب هستند آرای آن‌ها به نمایش گذاشته شود، در همان صحن علنی بتوانند رأی خود را برای عموم مشخص کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت شفافیت آرا به این خاطر است که معتقدیم مردم این حق را دارند تا از رأیی که موکلین آن‌ها در مجلس به طرح‌ها و لوایح گوناگون می‌دهند، مطلع باشند

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید