Iranian Agriculture News Agency

واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

سخنگوی دولت به زودی مشخص می‌شود

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور از نهایی شدن سبد حمایتی دولت خبرداد و گفت: اولویت ما نیازهای جدی مردم است.

سخنان جنتی درباره دیدار ترامپ با روحانی بی‌اساس است

به گزارش ایانا؛‌ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اضافه کرد: قرار است ساعت ١٦:٣٠ امروز آقای رئیس‌جمهور با تشکیل جلسه‌ای، سبد حمایتی دولت را نهایی کنند.

او با اشاره به اینکه اولویت ما نیازمندی‌های جدی مردم است ، گفت:  در این زمینه ۲۵ قلم کالای اساسی را ارز ۴۲۰۰ تومانی دادیم تا قیمت ارزاق مردم بالاتر نرود.

واعظی همچنین تاکید کرد:از مردم  میخواهیمبه اندازه نیازشان اقلام و نیازمندی‌هایشان را خریداری کنند و از تجار و کسبه‌ هم درخواست می‌کنیم یک مقدار انصاف را در قیمت‌گذاری رعایت کنند.

او با بیان‌اینکه سخنگوی دولت بزودی مشخص میشود،‌در پاسخ به سوالی پیرامون انتقادات وارد شده به سازمان برنامه و بودجه در زمینه تخصیص اعتبارات، تصریح کرد: اینکه یک گروه سیاسی در راستای کارهای سیاسی خود و بدون اطلاع از آنچه بین سازمان ها و وزارت خانه ها در جریان است بیانیه بدهد، نباید مبنایی برای حمله به فردی که با وجود همه محدودیت ها بودجه کشور را مدیریت کرده شود.

واعظی ادامه داد: اگر بجای توجه به این بیانیهها از وزرا و مسئولان اجرایی سوال کنید، با توجه به اینکه در جریان محدودیتها هستند حق را به سازمان برنامه و بودجه خواهند داد. بنظر من هم آقای نوبخت و هم معاونان ایشان تلاششان تخصیص بودجه مورد تصویب مجلس به دستگاهها است.

وی گفت: طبیعی است همه از تخصیص بودجهها راضی نباشند، اما قطعا سازمان برنامه و بودجه تبعیضی قائل نخواهد شد.

در مورد برنامهریزی برای حضور رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، خاطرنشان کرد: قرار است در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، ملاقات‌هایی با روسای کشورها انجام شود. حضور در مجمع سالانه سازمان ملل ارزان‌ترین و سریع ترین راه برای دیدار و گفتگو با تعداد زیادی از روسای کشورها و طرح مسائل دوجانبه و بین‌المللی است.

وی در واکنش به اظهارات آیت الله جنتی اظهار داشت: رئیس محترم مجلس خبرگان گفته‌اند که برخی می‌خواهند به نیویورک بروند تا با ترامپ ملاقات کنند؛ این سخنان برای من خیلی عجیب بود، چراکه ممکن است عده‌ای در کوچه و بازار از از این حرف‌ها بزنند اما جای تعجب داشت که رئیس محترم مجلس خبرگان این اظهارات را مطرح کرد. این سخنان هیچ وقت مطرح نبوده و پایه و اساسی هم ندارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: من از تمام بزرگان کشور می‌خواهم که وقتی می‌خواهند مصاحبه و سخنرانی کنند، دقت نظر داشته باشند تا مطالبشان برای مردم باور پذیر باشد.

واعظی در ادامه اظهار کرد: امروز مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی بصورت هماهنگ فشارهای سیاسی می‌آورند و برنامه‌ریزی‌های بسیاری علیه اقتصاد کشور کرده‌اند و جنگ روانی راه‌ انداخته‌اند تا در ذهنیت مردم نسبت به نظام اسلامی اثر بگذارند.  

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی نیازمند همدلی میان همه دستگاه‌ها و نهادها هستیم، گفت: رئیس‌جمهور بر همین اساس، سخنان خود را بر پایه همدلی، صمیمیت و انسجام داخلی در مجلس مطرح کرد چراکه نمی‌خواست دشمنان از این مساله سو استفاده کنند. انتظار داریم کاری که رئیس‌جمهور در مجلس انجام داد را دیگر گروه‌ها و شخصیت‌ها نیز انجام دهند. باید سعی کنیم تا می‌توانیم در جهت وحدت گام برداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ما قبول داریم در شرایط اقتصادی که بوجود آمده فشار بر مردم زیاد شده و گرانی‌هایی در برخی اقلام صورت گرفته است. ما از مردم می‌خواهیم به اندازه نیازشان اقلام و نیازمندی‌هایشان را بخرند و از تجار و کسبه‌ هم درخواست می‌کنیم که یک مقدار انصاف را در قیمت‌گذاری رعایت کنند. البته وظیفه وزارت صنعت و تعزیرات حکومتی این است که با متخلفین برخورد کنند.

واعظی تصریح کرد: ما بنا نداریم مساله گرانی را با بگیر و ببند حل کنیم بلکه انتظار داریم مردم و کسبه رعایت یکدیگر را بکنند تا بتوانیم از شرایط سخت فعلی عبور کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید