Iranian Agriculture News Agency

محمد جواد ظریف:

محمد جوادظریف،‌وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود در فرودگاه بین المللی دمشق در گفت و گو با خبرنگاران گفت: سوریه در حال پاکسازی کامل تروریسم در این کشور است و باقی تروریست ها از جمله تحریرالشام (جبهه النصره) باید از ادلب خارج شوند.

تروریست ها باید از ادلب خارج شوند

به گزارش ایانا محمد جواد ظریف افزود: پس از پیروزیهای خوب جبهه مقاومت علیه گروه‌های افراطی و تروریسم در سوریه زمان بازسازی این کشور فرا رسیده است و کشورهای متحد راهبردی سوریه در آن سهیم هستند.

وی گفت: در اجلاسی که روز جمعه آینده درتهران در ادامه روند سیاسی سه جانبه خواهیم داشت نحوه چگونگی برخورد با گروه افراطی و ترورییستی از جمله تحریرالشام(جبهه النصره) بررسی میشود.

وزیر خارجه ایران گفت: همچنین در این نشست هماهنگی برای ادامه روند سیاسی و مقابله با تروریستها در سوریه بررسی می شود.

وی گفت: رسیدگی به امور انسانی و بازگشت آوارگانی سوری به کشورشان آغاز شده و کشورهای همسایه نقش مهمی در این زمینه دارند.

وزیر خارجه کشورمان بعد از استقبال رسمی توسط معاون وزیر خارجه سوریه برای زیارت حرم حضرت زینب(س) به منطقه زینبیه در حومه دمشق عزیمت و پس از آن دیدارهایی با مقامات سوری از جمله بشار اسد رئیس جمهوری سوریه خواهد داشت. 

هدف از سفر وزیر خارجه کشورمان ضمن دیدار با مسئولان ارشد سوریه، استمرار رایزنی‌ها با طرف سوری به عنوان شریک راهبردی در آغاز برگزاری اجلاس سه جانبه که در روز های آینده در ایران برگزار می‌شود . 

این دومین سفر ظریف به سوریه در مسئولیت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است. 

حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی ظریف را همراهی می‌کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید