Iranian Agriculture News Agency

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی آن، دولت موظف به تأمین و ساماندهی نیازهای اساسی خانوارها باقیمت مورد تأیید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و نرخ ترجیحی ارز است.

دو فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی تصویب شد

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز -یکشنبه- مجلس شورای اسلامی دو فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی را با 159 رأی موافقت، 34 رأی مخالف و چهار رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر تصویب کردند.

در ماده‌واحده این طرح دوفوریتی که به امضای 61 نماینده رسیده، آمده است: دولت موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، شبکه توزیع کالاهای اساسی موردنیاز خانوارها را با استفاده از تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی و روستایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واحدهای صنفی منتخب و اتحادیه‌های مربوط، به‌گونه‌ای ساماندهی کند که نیازهای اساسی خانوارها باقیمت مورد تأیید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بر اساس نرخ ارز ترجیحی در اختیار آن‌ها قرار گیرد، اولویت با تأمین کالا از محل تولیدات داخلی است.

محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان به‌عنوان طراح این طرح دوفوریتی گفت: با توجه به این‌که به‌موجب سیاست ارزی جدید دولت، واردات کالاهای اساسی مشمول ارز ترجیحی و به قیمت ثابت معادل هر دلار چهار هزار و 200 تومان بوده، ضروری است دولت برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و حصول اطمینان از توزیع عادلانه کالاهای اساسی، تمهیداتی اتخاذ کند.

او ادامه داد: این طرح دربردارنده چهارچوب قانونی تمهیدات موردنیاز برای دسترسی آسان و عادلانه خانوارها به کالاهای اساسی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید