Iranian Agriculture News Agency

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی:

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش اعلام کرد و گفت: محمد بطحایی در این وزارتخانه نسبتاً خوب عمل کرد و اگر کاستی‌هایی هم وجود دارد به دلیل رسوبات گذشته است.

بطحایی در آموزش‌وپرورش خوب عمل کرد

به گزارش ایانا به نقل از ایرنا، مجتبی ذوالنور عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در واکنش به تقاضای استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش اظهار داشت: این تقاضا را امضا نکردم و اگر استیضاح در مجلس برگزار شود رأی منفی می‌دهم.

او ادامه داد: من دلایل متعددی دارم که بطحایی در وزارت آموزش‌وپرورش نسبتاً خوب کارکرده است و اگر کاستی‌هایی هم وجود دارد از رسوب گذشته است، بعضی کارها هم در حیطه اختیارات وی نیست بلکه مواردی از بالاتر تحمیل می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: بطحایی هرکجا آثاری از سند 2030 یا مشابه آن در وزارت آموزش‌وپرورش وجود داشته با آن مقابله کرده است بنابراین او را مقصر وضعیت امروز آموزش‌وپرورش نمی‌دانم.

ذوالنور بابیان این‌که جرم و جزا باید با یکدیگر متناسب باشد، خاطرنشان کرد: وزیر آموزش‌وپرورش جرمی را مرتکب نشده که بخواهیم وی را استیضاح کنیم و من خیلی این را عاقلانه نمی‌دانم.

او تأکید کرد: من از نمایندگان می‌خواهم که دلایل وزیر را بشنوند و منصفانه قضاوت کنند و درمجموع نظر بنده بر استیضاح نیست.

تقاضای استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش با امضای 20 نماینده هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بر اساس اعلام هیئت‌رئیسه مجلس، جلسه استیضاح بطحایی سه‌شنبه این هفته برگزار می‌شود.

علل کاهش اعتبارات آموزش‌وپرورش، کاهش اعتبارات نوسازی و بازسازی مدارس، تضعیف دانشگاه فرهنگیان با گرفتن نیروهای خدماتی، جعل مطالب در کتب درسی، ورود زودهنگام دانشگاه فرهنگیان به تبلیغات انتخاباتی، عدم پایبندی به برنامه‌های ارائه‌شده در روز رأی‌ اعتماد، بی‌توجهی به زبان محلی، عدم پذیرش مسئولیت در مورد حوادث برخی مدارس، سوء مدیریت در برخی مدارس از محورهای این استیضاح است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید